رییس میراث فرهنگی کاشان:سه میلیارد ریال تسهیلات در اختیار هنرمندان صنایع دستی قرار گرفت

رییس میراث فرهنگی کاشان:سه میلیارد ریال تسهیلات در اختیار هنرمندان صنایع دستی قرار گرفت

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از پرداخت افزون بر سه میلیارد ریال تسهیلات در قالب مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع دستی این شهرستان در سال جاری خبر داد.

محسن جاوری گفت: تسهیلات پرداخت شده به 60 نفر از هنرمندان کاشانی با کارمزد چهار درصد برای رونق هنرهای سنتی و صنایع دستی صورت گرفته است.
به گفته وی گیوه دوزی، گلیم بافی و سفال در بین انواع رشته های صنایع دستی شهرستان کاشان به ترتیب دارای بیشترین فراوانی بهره مندی از این تسهیلات بودند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان همچنین به آموزش 35 نفر در رشته گیوه دوزی در روستای نشلج از توابع این شهرستان اشاره کرد و افزود: 20 نفر آنها از تسهیلات مشاغل خانگی صنایع دستی در سال جاری استفاده کردند و دانش آموختگان رشته سفال نیز از این کمک های دولتی استقبال خوبی داشتند.
وی در ادامه بیان کرد: 12 نفر از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی شهرستان کاشان در برخی رشته ها مانند شعربافی، مخمل بافی، لباس های دست بافت ابریشمی، ساز سفالی و زری بافی نشان اصالت یونسکو را دریافت کردند.
جاوری اضافه کرد: این گواهی نامه یونسکو نشان از مرغوبیت صنایع دستی دارد و با هدف تشویق صنعتگران این رشته در کشورهای مختلف جهت بهره گیری خلاقانه مهارت ها، نقش ها و موضوع های اصیل و سنتی برای حفظ و معرفی هویت‌ فرهنگی در این قالب اعطا می شود.
به گفته او، هم اکنون بیش از 50 رشته هنری در زمینه صنایع دستی و سنتی در شهرستان کاشان فعال است.
 

پی کسیلک
توسط: پی کسیلک 1396/12/08
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان