نویسنده کاشانی نماینده ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب ایتالیا

نویسنده کاشانی نماینده ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب ایتالیا

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان از راهیابی یک نویسنده کاشانی به نمایشگاه بین المللی کتاب کودک در کشور ایتالیا خبر داد.

به گزارش پیک سیلک به نقل از ایرنا، مصطفی جوادی مقدم روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: حسن اسماعیلی طاهری نویسنده کاشانی به عنوان یکی از نمایندگان ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا در فروردین ماه سال 1397 حضور خواهد یافت.
وی اضافه کرد: طاهری به همراه پریا لرستانی در اختتامیه چهارمین دوره کارگاه خلق تصویری کتاب دستان به عنوان نمایندگان ایران در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا در سال 2018 انتخاب شدند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان بیان کرد: طاهری دانش آموخته کارشناسی ارشد ادبیات کودک و نوجوان است که اثرهایی برای کودکان و نوجوانان تالیف کرده و مقاله هایی در زمینه مسائل نظری ادبیات کودک نیز نوشته و پریا لرستانی تصویرگر کتاب «کوکو» است.
او افزود: نمایشگاه بین المللی کتاب کودک به میزبانی شهر بولونیا ایتالیا از ششم تا نهم فروردین سال آینده، مهمترین رویداد بین المللی در زمینه انتشارات کودکان و صنعت چندرسانه ای می باشد که در آن نویسندگان، تصویرگران، عوامل ادبی، دارندگان مجوز و پروانه فیلم ها، توزیع کنندگان، فعالان در صنعت چاپ، کتابفروشان و کتابداران گرد هم می آیند.
به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، نمایش تازه های تولید چند رسانه ای و چاپ و نشر در حوزه کودک، ایجاد فرصت های جدید تجاری، خرید و فروش حق انتشار از جمله فرصت های این نمایشگاه بین المللی با نزدیک به نیم قرن سابقه می باشد.
به گزارش ایرنا، موضوع کتاب در حوزه فرهنگ کاشان جایگاه ویژه ای دارد، به طوری که در سه سال گذشته از نامزدهای عنوان پایتخت کتاب ایران بوده و امسال نیز با ارائه 40 عنوان طرح کتابخوانی به دبیرخانه مرکزی طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران در سال 1396 به عنوان 20 گزینه نهایی برگزیده شد.
فعالیت 25 انتشاراتی و 28 چاپخانه شرایط به نسبت مناسبی را برای صنعت نشر و ترویج فرهنگ مطالعه در شهرستان کاشان به وجود آورده است.
هم اکنون نزدیک به 15 باب کتابخانه نهادی و هفت باب کتابخانه مشارکتی با نزدیک به 15 هزار نفر عضو در این شهرستان فعال بوده و سرانه مطالعه در منطقه نزدیک به 2 برابر میانگین کشوری می باشد.

پیک سیلک
توسط: پیک سیلک 1396/11/25
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان