دکتر ساداتی نژاد:  اقتصاد مقاومتی گره گشای مشکلات اقتصادی کشور است/ پیشنهاد نام کاشان برای یکی از محصولات سایپا 

دکتر ساداتی نژاد:  اقتصاد مقاومتی گره گشای مشکلات اقتصادی کشور است/ پیشنهاد نام کاشان برای یکی از محصولات سایپا 

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل گفت: اقتصاد مقاومتی محوری ترین موضوع در کشور و گره گشای مشکلات اقتصادی کشور است.

دکتر ساداتی نژاد با حضور در بیست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر کاشان با اشاره به لزوم اجرای یک الگوی بومی اقتصادی، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی بعنوان یک الگوی بومی در حال حاضر محوری ترین موضوع در کشور است که می تواند گره گشای مسائل اقتصادی کشور باشد ولی احساس می شود که این موضوع در حد شعار باقی مانده است.

دکتر سادتی نژاد در جمع مسئولان شهرستان خاطر نشان کرد: همه ما برای اقتصاد و اشتغال در کاشان هم نظریم. کاشان ظرفیت بیشتری نسبت به وضعیت کنونی خود دارد ولی به یک الگو و راهبرد خاص و مناسب در این زمینه نیاز داریم.

وی افزود: منطقه کاشان هیچگاه با صنعت بیگانه نبوده است به همین دلیل صنعتگران و کارآفرینانی که برای شروع طرح و پروژه های وارد کاشان می شوند انتظار دارند ادارات شهر بهتر و راحت تر با آنها همکاری کنند. 

نماینده مردم تصریح کرد: بیشتر مسایل و موانع تولید و صنعت منطقه ما مربوط به بروکراسی اداری است. سرمایه گذاران به استقبال خوب و همکاری در منطقه نیاز دارد و نباید آنها را دلسرد کرد. 

نماینده مردم در ادامه بر لزوم مشاوره مناسب برای تولید کنندگان منطقه تاکید کرد و گفت: در حوزه آموزش باید کار شود . بسیاری از کارخانه دارهای منطقه به علت نداشتن مشاوره هایی در حوزه های مالیاتی، بیمه، بازرگانی و...  به ورشکستگی می رسند که بخشی از مشکل صادرات نیز بخاطر همین سنتی اداره شدن کارخانجات و تک محصولی بودن است.

وی افزود: مشاهده می شود کارخانه ای با 1500 کارگر بصورت سنتی اداره می شود که لازم است سطح  کارخانجات چه در کاشان و چه در آران و بیدگل ارتقا یابد و از تک محصولی هم خارج شویم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر بهره مندی از ظرفیت تحصیلکردهای دانشگاهی گفت: الان دلسردی در فارغ التحصیلان زیاد شده است و باید برای اشتغال این قشر به سمت اشتغال های دانش بنیان برویم و پارک های علم و فناوری را در کاشان ایجاد کنیم و بسترهای تقویت حوزه گردشگری را فراهم کنیم.

ساداتی نژاد مشکل بعدی کاشان را گران بودن آن دانست و افزود: چند سال قبل در تحقیقی در دانشگاه کاشان به این نتیجه رسیدیم خدمات در شهر ما ضعیف و گران تمام می شود که باید در حوزه خدمات کار بیشتری در کاشان انجام شود و رقابت در تولید خدمات ایجاد کنیم.

نماینده مردم گفت: در حال حاضر تمام مسیر کاشان تا باغ فین مسکونی شده است در حالی که باید مراکز فروش و پاساژها و... در این محور باشد. شما در شمال ایران در محور محمودآباد تا آمل این را به عینه مشاهده می کنید. اینکه گردش گر به کاشان بیاید و فقط 3000 تومان بلیط باغ فین را بدهد و برود هیچ فایده ای ندارد و گاهی فقط عوارض و تعارضات فرهنگی و اجتماعی اش نصبیب شهر ما می شود.

وی با اشاره تغییرات مدیریتی شرکت سایپا سیتورئن کاشان گفت: دغدغه های زیاد و درستی در این باره وجود دارد که در این رابطه با وزیر صنعت معدن تجارت صحبت شده و در مورد نحوه به کارگیری نیروهای بومی کاشان، با مدیرعامل جدید سایپا نیز صحبت هایی کردم و ایشان قول مساعد داده تا نیروهای بومی را به کارگیری کند.

 دکتر ساداتی نژاد خاطر نشان کرد: از مدیرعامل جدید سایپا در خواست کردم تا یکی از محصولات را به نام کاشان و یا یکی از نمادهای کاشان نامگذاری کنند. قرار شد قسمت طراحی هم در کاشان انجام شود و نیروهای بومی بکارگیری شوند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/11/09
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان