تعاونی ها افزون بر 25 میلیون دلار کالای غیرنفتی صادر کردند

تعاونی ها افزون بر 25 میلیون دلار کالای غیرنفتی صادر کردند

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل از صادرات 25 میلیون و 683 هزار دلاری کالاهای غیرنفتی توسط بخش تعاون این شهرستان به مقصد کشورهای خارجی در سال جاری خبر داد.

'مرتضی رحیمی'  گفت: فرش ماشینی، گلیم و پادری از جمله کالاهای صادراتی بود که توسط شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی این شهرستان (شامل 35 شرکت تولید فرش) انجام شد.
وی کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان، امارات، شیلی و ژاپن را از جمله کشورهای هدف صادرات به ویژه در بخش فرش ماشینی عنوان کرد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل بیان کرد: نزدیک به 45 میلیون متر مربع فرش ماشینی سالانه در این شهرستان تولید می شود که 50 درصد تولید فرش ماشینی کشور را شامل می شود و از این نظر رتبه نخست تولید فرش ایران را داراست.
او اضافه کرد: بیش از 65 هزار نفر (دو سوم مردم آران و بیدگل) هم اکنون عضو شرکت های تعاونی های تحت نظارت هستند که نشان دهنده اهمیت تعاون در بین مردم این شهرستان است.
بنابر اعلام رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آران و بیدگل هم اکنون نزدیک به 700 کارخانه تولید فرش ماشینی با مجوز بهره برداری در این منطقه فعالیت می کند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/11/03
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان