رئیس شورای اسلامی شهر کاشان:حقوق و مزایای  پرسنل شهرداری در شورا بررسی شود

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان:حقوق و مزایای  پرسنل شهرداری در شورا بررسی شود

رئیس شورای شهرکاشان گفت: درباره حقوق و مزایا پرداختی در بین پرسنل شهرداری کاشان باید پس از بررسی در کمیسیون ها در صحن علنی مطرح و تصمیم گیری شود.

به گزارش پیک سیلک به نقل از روابط عمومی شورای شهرکاشان،علی رسول زاده دربخش دوم  بیست و سومین نشست رسمی شورا با موضوع اصلاح بودجه اظهار کرد: الان حقوق اعضای شورا طبق قانون حق الجلسه داده می شود و پرداخت ها در بین نیروهای شهرداری بایستی اصلاح و ساماندهی شود که برای رسیدن به یک شرایط ایده آل زمان بر خواهد بود.

حسینعلی وکیل، نایب رئیس شورای شهر کاشان نیز در این نشست اظهار کرد:با توجه به حجم کارها در شهرداری پرداخت اضافه کار موضوع مهمی است و باید در راستای ایجاد عدالت نگاه منصفانه ای به میزان حقوق و اضافه کار پرسنل شهرداری و سازمان های تابعه آن شود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر تصریح کرد: وصول 200 میلیارد تومان درآمد در زمان باقیمانده در سال 96 کار ساده ای نیست و شهرداری باید یک مکانیزمی برای تضمین وصول آن تدوین و در این باره گزارشی به شورا ارائه دهد.

 وی تصریح کرد: برخی نیروها در شهرداری ساحل امن دارند و با سه ماه سابقه به دلیل نداشتن قرارداد در سال های گذشته تبدیل به نیروی دائمی شده اند و حقوق و اضافه کار خوبی دریافت می کنند در حالی که نیروهای خدماتی باید سال به سال قراردادشان مجددا تمدید شود.

وکیل خاطرنشان کرد: مردم با مشکلات اقتصادی مواجه هستند واقدام برای دریافت پروانه کم است پس شهرداری باید راهکارهایی در مناطق و سازمان های خود برای وصول درآمدها اتخاذ کنند.

علی هاشمی طاهری عضو شورای شهر کاشان نیز اظهار کرد: :با توجه به بدهی 540 میلیاردی شهرداری و حجم پرداختی حقوق زیاد و عدم تحقق درآمدهای شهرداری ییشنهاد می کنم سال97 را به تکمیل پروژه های نیمه تمام شهری و نهضت درآمد پایدار  نامگذاری کنیم.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق رفتگران در دوره چهارم شورا مصوب شده است، افزود: بر اساس بخشنامه بودجه 97 باید دستمزدها و اضافه کارمحدودیت داشته باشد ولی در شهرداری دیده می شود که کسی که حتی در محل کار خود حضور هم نداشته است اضافه کار دریافت می کند که این کار درستی نیست.

هاشمی طاهری با بیان اینکه هرشهرداری که بتواند حقوق بدهد شق القمر کرده، گفت: امیدوارم سال 97 برای کاشان پر برکت باشد و با همدلی و همکاری شورا و مجموعه شهرداری بتوانیم برای مردم بهترین خدمت رسانی را ارائه کنیم.

مجید شمس عضو و خزانه دار شورای شهر با بیان اینکه برخی محاسبات درآمدها در نوسازی واقعی نیست افزود: 60 میلیارد تومان این این بخش از وصول درآمدی مردم و ادارات دولتی به دلیل استفاده فرمول های به کار رفته اشتباه محاسبه شده است که در نهایت منجر به کاهش حدود 50 درصدی درآمدها در این بخش می شود که باید این اشکالات سیستمی رفع گردد.

وی افزود: در بخش ماده 100 از سال 89 تاکنون 2205 پرونده بلاتکلیف باقی مانده است که ارجاع آنها به این کمیسیون و اقدامات کارشناسی باعث شده مالک دیگر تمایلی برای پیگیری پرونده اش نداشته باشد که بیشتر برای عدم استحکام ساختمان خود و یا منفعت طلبی برای ندادن جریمه ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از واحدهای تجاری در خیابان های شهر شناسایی نشده است، افزود: کمیته ای برای وصول مطالعات شهرداری کاشان با یک اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و هم افزایی در میان تمام واحدهای شهری باید برای کسب درآمدها و اجرای احکام تشکیل شود.

شمس در پایان با اشاره به برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در کاشان با همکاری سازمان پارک ها و فضای سبزشهری گفت: این نمایشگاه با 124 غرفه با حضور تولیدکنندگان سراسر کشور برگزار شد که با استقبال چشمگیر شهروندان مواجه شد.

سعید ابریشمی راد، شهردار کاشان با بیان اینکه روال اصلاح بودجه به معنای جابه جایی ردیف ها و کدها است، افزود: در کنار حجم بالای فعالیت ها، شهرداری با پروژه های بدون قرارداد مواجه بوده که الان تنها 18 میلیارد و230 میلیون تومان آن باقی مانده که با تصویب اصلاح بودجه به دنبال حل این مشکلات هستیم.

وی افزود: از بودجه 500 میلیاردی شهرداری در سال 96 مبلغ 40 میلیارد تومان آن ستاره دار بوده که جزو درآمدهای مشکوک الوصول است که برای هزینه هایی که اتفاق می افند که این مقدارخیلی خوشبینانه تعیین شده است.

وی تصریح کرد: اصلاح بودجه در ایام نهایی سال برای جمع و جورکردن بودجه است که براساس گزارش تحلیل روند درچهارسال گذشته دردوره های سه ماهه، شش ماهه، 9ماه در 40 روز آخر سال 30 درصد بودجه شهرداری وصول شده است که امیدوارم امسال این پیش بینی درروند درآمدها نیز محقق شود.

ابریشمی راد با بیان اینکه عمده پرسنل شهرداری بر اساس قانون کار حقوق دریافت می کنند، افزود: دردوره مدیریت جدید شهری بدعت کارت زدن نیروهای کارکنان حتی مدیران تراز اول شهرداری با تلاش معاونت اداری و مالی انجام شده است.

شهردار کاشان خاطرنشان کرد: کمیسیون 77 با وجود اینکه یک مرجع قانونی برای رسیدگی به اختلافات شهروندان با شهرداری و ادارات دولتی است در حال قلع و قمع اختیارات شهرداری مطالبات مارا خط می زنند وخودشان محاسبات جدید تعیین می کنند.

ابریشمی راد گفت:  برای موفق شدن در شهرداری انسجام، حمایت و هدایت شورای شهر را نیازمندیم و مجموعه مدیریت شهری باید همصدا و همدل در پیشرفت و توسعه کاشان قدم برداریم.

همچنین عباس نیکخواه معاون اداری و مالی شهرداری کاشان در این نشست با ارائه گزارشی از اصلاح بودجه گفت: بودجه شهرداري کاشان نسبت به سال قبل تغييري نداشته ولی جابه جایی هایی در بخش های عمرانی و جاری نسبت به برخی موضوعات کاهش و افزایش مواجه بوده است.

وی افزود: مردم كاشان 47 ميليارد معوقه عوارض نوسازي و ادارات دولتی 13 میلیارد و 300 میلیون تومان به شهرداري بدهكار هستند.

نیکخواه با بیان اینکه از حق سنوات 60 کارمند بازنشسته شهرداری از سال 94 تاکنون 2 میلیارد تومان بدهکاریم، گفت: از 42 میلیارد درآمد ارزش افزوده شهرداری در سال گذشته تاکنون حدود 24 میلیارد آن وصول شده که براساس پیش بینی ها تا پایان سال مبلغ باقیمانده آن نیز وصول خواهد شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/10/20
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان