در آستانه برگزاری همایش خاندان غفاری/ فرماندار :بعید میدانم کاشان موسیقی مخصوص به خود نداشته باشد

در آستانه برگزاری همایش خاندان غفاری/ فرماندار :بعید میدانم کاشان موسیقی مخصوص به خود نداشته باشد

پایگاه خبری پیک سیلک: مسعود قرائتی / در آستانه برگزاری همایش بزرگداشت خاندان غفاری نشستی مطبوعاتی در هتل سرای عامری با اصحاب رسانه برگزار گردید در این نشست مومنیان- فرماندار- دکتر میرانصاری -دبیر علمی این همایش، استاد دانشگاه آکسفورد انگلستان- مهندس سیامک غفاری - از نوادگان کمال الملک -  و وحید مدرس زاده - دبیر اجرایی همایش - حضور داشتند. مومنیان معاون استاندار و فرماندار کاشان در این باره گفت: کاشان شهری در خطه کویری که از مواهب طبیعی کم بهره است جایی که مرکز هیچ حکومتی نبوده، چه شده که آوازه اش چنین برجسته گردیده؟ این امر فقط به وسیله  ویژگی های انسانی اش صورت پذیرفته تا شهری شود که متکی به خود و ثروت های درونی اش باشد نه به معادنی که آن را برجسته کنند. فرماندار با اشاره به خاندان های اصیلی که در این خطه برخاسته اند گفت: بعید می‌دانم که کاشان موسیقی خاص و اصیل خودش را نداشته باشد و هیچ موردی نیست که دارای تشکیک جدی باشد. مومنیان افزود: این موضوع از یک سو مایه مباهات ماست و از طرفی دیگر مسئولیت ما را سنگین تر می کند چون ما در امتداد بخشی از تاریخ معاصر قرار گرفته ایم و اگر فرزند خلفی باشیم ما هم باید اثری از خود به جا بگذاریم. او گفت : این اثر بخشی می تواند در دو بخش صورت گیرد :

یک )پرداختن به نقاطی که مشعشع و نورانی است

 دوم)  باید فعالیت مستمر و صحیح در حوزه سیاسی با فرهنگ اجتماعی باشد تا پیوند نسل حاضر با ریشه های خود را شاهد باشیم و نه گسست آن را و این گونه نباشد که دست ما خالی باشد.

 معاون استاندار و فرماندار ضمن اشاره به فعالیت‌های ادبی و هنری در سال‌های اخیر گفت: در زمینه تئاتر ،سینما و موسیقی فعالیت های خوبی در شهر انجام شده وی در پایان گفت: ما مثال کسی هستیم که کریستال حمل می کند و ضمن اثربخشی خوب از دنیای مجازی باید مراقب آثار سوء هم باشیم و این میسر نمی شود جز با بازشناسی هویت خودمان نه با بگیر و ببندها و توقیف.

 دکتر میرانصاری دبیر علمی همایش

سخنران بعدی این نشست دکتر میرانصاری دبیر علمی همایش کمال الملک بود. وی ضمن تشریح برنامه‌های این همایش از حضور مهرعلیزاده استاندار، یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور، فرماندار و شهردار و قرائت پیام خاندان غفاری از سوی مهندس سیامک غفاری از نوادگان فرخ خان غفاری خبر داد. او گفت: این همایش در روز چهارشنبه ششم دی ماه در دانشگاه کاشان شروع و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت که توسط فرمانداری، شهرداری و دانشگاه کاشان برگزار خواهد شد.

 افتتاح نمایشگاه آثار کمال الملک

 همچنین در شامگاه روز یکشنبه سوم دی ماه و پس از نشست مطبوعاتی عوامل همایش کمال الملک مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار کمال الملک در یکی از تالارهای هتل سرای عامری اجرا گردید. در این مراسم ضمن بازدید حضار از نقاشی‌های این نابغه روزگار مراسم سخنرانی در آمفی تئاتر جنب نمایشگاه برگزار گردید. در این مراسم نیز به جز فرماندار و دبیران همایش پروفسور زراعت رییس دانشگاه کاشان حضور داشت و یکی از استادان هنر این دانشگاه به تفصیل از زندگی پر فراز و نشیب  کمال الملک و شجره نامه خاندان غفاری سخن گفت. یادآوری می‌شود مراسم همایش خاندان غفاری در روز چهارشنبه ششم و هفتم دی ماه دردانشگاه کاشان و در دو پنل ،خاندانهای معروف ایران و خاندان غفاری (کمال الملک) برگزار خواهد شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/10/04
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان