بیستمین نشست رسمی شورای شهر کاشان : بررسی پروژه های عمرانی شهرداری

بیستمین نشست رسمی شورای شهر کاشان : بررسی پروژه های عمرانی شهرداری

بیستمین نشست رسمی شورای شهر کاشان با حضور اعضا، شهردار، معاون و مدیران معاونت عمران و معاون برنامه ریزی و هماهنگی شهرداری کاشان با موضوع بررسی برخی پروژه های عمرانی شهر برگزار شد.

به گزارش پیک سیلک به نقل از روابط عمومی شورای شهر کاشان، در این نشست علی رسول زاده رئیس شورای شهر اظهار کرد:با توجه به مسوولیت های حساس شهرداری  بررسی پروژه ها نقاط مثبت دارد و در این وضعیت  ویژه نکاتی در آن دیده می شود که باید به طوری جدی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

وی تاکید کرد: باید برخی موارد پروژه های عمرانی مشخص باشد و دلیل توقف یا کندی در پیشرفت یا اولویت تکمیل آن معلوم گردد.

 رسول زاده گفت: ادامه فعالیت برخی پروژه ها لزوما فوریت ندارد و برخی از آنها در حال انجام است و برخی تا پاییز امسال تکمیل شده است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۶ با توجه به پایان برنامه پنج ساله الان نمی توان پروژه ویژه ای تعریف کرد ولی قطعا بررسی پروژه های عمرانی می تواند در برنامه ریری بودجه سال ۹۷  در کمیسیون های  شورا موثر باشد‌.

رییس شورای شهر کاشان افزود: در پروژه های عمرانی مردم را نمی توان درگیر برخی مسائل کرد و باید موارد هر پروژه مکتوب در اختیار اعضای شورا قرار گیرد.

رسول زاده خاطرنشان کرد: شورای شهر آمادگی دارد هر هفته دو نشست علنی خود را در روزهای شنبه و در روز سه شنبه به صورت فوق العاده برای بررسی پروژه های عمرانی شهرداری اختصاص دهد.

حسینعلی وکیل نایب رییس شورای شهر کاشان نیز در این نشست اظهار کرد: گزارش روند تکمیل پروژه های کلان شهرداری مستند و مستدل درصحن علنی شورا ارائه شود و درقالب گزارشات مکتوب در اختیار اعضای شورا قرار بگیرد.

 وی با تاکید بر اولویت قرارگرفتن پروژه های ترافیکی گفت: با اختصاص اعتبارات لازم تکمیل این پروژه ها را دراولویت قرار بگیرد به گونه ای که برای حل مشکل ترافیک در کاشان تکمیل بلوار شهید اردهال یک محور کلیدی است و به عنوان شریان حیاتی می تواند بار ترافیکی بلوار قطب راوندی را کم کند.

رییس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر کاشان گفت: تکمیل پروژه میدان کمال الملک در اولویت قرار بگیرد و ابتدا محوطه میدان تکمیل شده و سپس نسبت به ساخت و راه اندازی ساختمان کوشک وسط میدان اقدام گردد.

وکیل تصریح کرد: با توجه به گردشگر پذیر بودن کاشان در ایام عید در سه نقطه پرتردد شهر چند سرویس بهداشتی احداث گردد تا مشکلات زیرساختی گردشگری در این مورد کمتر شود.

وی در مورد کمک یک میلیاردی برای ساخت خانه بسکتبال در فاز یک ناجی آباد گفت:شهرداری باید به همین میزان کمک برای تعریض معبر در محور چهل جریب زمین از اداره ورزش و جوانان بگیرد.

وکیل در مورد انجام کارهای عمرانی در مشهد اردهال گفت: طبق قانون نمی توانیم به دلیل اینکه مشهد اردهال خارج از محدوده است کار عمرانی انجام دهیم مگر اینکه راهکاری قانونی  دراین زمینه مانند انجام توافقات و تعامالاتی با اداره اوقاف صورت پذیرد.

مجید شمس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی گفت: درهنگام بررسی پروژه های عمرانی بحث بودجه سال آینده، و در زمینه بودجه سال 96 انحراف و اصلاح آن نیز دیده شود.

وی در ادامه تاکید کرد: در هنگام بررسی پروژه های عمرانی نگاهی به بودجه اش هم باید باشد زیرا برخی پروژه های شهرداری خارج از بودجه تعریف شده است که باید اصلاحات آن انجام شود.

خزانه دار شورا با تاکید بر اینکه پروژه خانه معلم باید مشخص شود،افزود: در هنگام بررسی پروژه های شهرداری تطبیقش با بودجه اش دیده نمی شود تا بتوان درباره نحوه تحقق بودجه اش یا پیش بینی بودجه جدید بحث کرد.

شمس خاطرنشان کرد: در بحث اتباع خارجی یک دستورالعملی از استانداری است که برای اجرای آن اختلاف وجود دارد ولی سال های قبل فرمانداری حدود ۵۰ درصد آن را پرداخت کرده است.

 

علیرضا پورعسگری، رییس کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه شورا در این نشست گفت: برای اینکه هزینه ها در پروژه های عمرانی مشهد اردهال قانونی باشد باید یک تفاهم نامه با اداره اوقاف امضا کنیم تا به عنوان کمک هزینه کنیم.

عفت پدارم فر، رییس کمیسیون انرژی،آب و محیط زیست شورای شهر کاشان با اشاره به مشکلات پارک بانوان گفت: هیچ ساختمانی برای عوامل مدیریت پارک وجود ندارد که می توان در کنار ساخت این ساختمان مکان هایی برای درآمدزایی مانند فروشگاه و آرایشگاه مهیا کنیم.

مصطفی کردمیل عضو شورای شهر کاشان اظهارکرد: برای حل مشکلات سالن ورزشی برای میزبانی مسابقات مهم باید تکمیل سالن سه هزار نفری امیرکبیر را که از دوره شورای دوم عملیات عمرانی آن آغاز شده را پیگیری کنیم.

کردمیل افزود: با توجه به گردشگرپذیر بودن کاشان می توان با برخی از مساجد و حسینیه ها قراردادی امضا کرد تا با پرداخت پول آب و مسوولیت نظافت سرویس های بهداشتی این مکان ها در طول شبانه روز باز باشد تا بدین نحو با هزینه کم به عنوان امکانات شهری استفاده گردد.

علی هاشمی طاهری عضو شورای شهر کاشان خاطرنشان کرد: چندین سال است فرمانداری حق شهرداری کاشان را از پول اتباع خارجی است را به حساب شهرداری نمی ریزد و جای دیگری هزینه می کند که باید این موضوع پبگیری شود.

 

همچنین سعید ابریشمی راد، شهردار کاشان در این نشست گفت: یکی از مشکلات در شهرداری این است که تکلیف کمک ها مشخص نیست درحالیکه برای کمک هم یک ردیف بودجه مشخصی دریک چارچوب تصویب شده است .

وی افزود: اگریک پروژه ای ردیف بودجه ای دارد برای من تکلیف مشخص است ولی برخی جاها مانند خانه بسکتبال که ملکش برای شهرداری نیست و یک میلیارد تومان بودجه دارد تا مشخص شدن تکلیف آن شهرداری اقدامی برای تکمیل آن انجام نخواهد داد.

وی با اشاره به ساخت فرهنگسرای فیض گفت:ساخت 30 غرفه در این محل یک مجموعه خوبی ایجاد کرده است و در کنار فضای آموزشی و نمایشگاهی ان می تواند ثمرات خوبی برای شهروندان داشته باشد.

شهردار کاشان در هنگام بررسی پروژه آرامستان فیض گفت: وقتی وارد این پروژه در مدیریت جدید شدیم 80 درصد آن تکمیل شده بود ولی انتخاب موزاییک به بافت این مکان نمی خورد و باید با توجه به ویژگی های این محل و فرونشست ها از ختایی برای کف فرش استفاده شود.

ابربشمی راد خاطرنشان کرد: در بررسی های انجام شده چند سرویس بهداشتی شهرداری درش بسته بود که با رفع مشکلات و آماده شدن سرویس بهداشتی تازه احداث در کنارحمام سلطان امیراحمد مشکلات کاشان در این زمینه کمتر خواهد شد.

بهروز گرانمایه،معاون فنی و عمرانی شهرداری نیز در این نشست گزارشاتی درباره پروژه های دیواره گذاری رودخانه حیدر، دیواره گذاری رودخانه لتحر، جدول گذاری و بلوک فرش بلوار امام رضا (ع)، جدول گذاری و بلوک فرش محورامیرکبیر، احداث دیواره محیطی صدا وسیما، پروژه خانه معلم، ساختمان اداره راه و شهرسازی، نمازخانه میدان میوه وتره بار، کوشک و محوطه میدان کمال الملک، جدول گذاری دارالسلام گلابچی ، آرامستان فیض، فرهنگسرای فیض، پارک بانوان، خانه بسکتبال و مقاوم سازی گلدسته ها و میدان ورودی مشهد اردهال ارائه کرد.

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/10/02
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان