مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان: خانه طباطبایی ها مورد بازسازی و مرمت قرار خواهد گرفت.

مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان: خانه طباطبایی ها مورد بازسازی و مرمت قرار خواهد گرفت.

عروس خانه های تاریخی ایران آراسته می شود

سیدمهدی رضوی زاده با تاکید بر اهمیت بهسازی خانه های تاریخی گفت: خانه های تاریخی کاشان نشانه فرهنگ، معماری و ایدئولوژی حاکم بر سازمان فضایی شهری در دوره های متعدد هستند و نگهداری از آن ها مساوی با پیشگیری از تخریب فرهنگ و تمدنِ شهر است.

وی با اشاره به اینکه خانه طباطبایی ها به زودی مورد بازسازی و مرمت قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: چندسالی است که شهرداری کاشان مرمت این بنای عظیم را شروع کرده است، اما با توجه به  تغییرات آب و هوایی و اهمیت استحکام این خانه تاریخی، تصمیم گرفته شد تا طی مدت زمان دو ماه در دی و بهمن، بهسازی و مرمت به صورت کامل انجام پذیرد.

مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان با اشاره به اینکه خانه طباطبایی با قدمتی حدود 180 سال به همت حاج سید جعفر طباطبایی در عهد قاجار ساخته شده است، اظهار کرد: این خانه شامل سه بخش اصلی بیرونی، اندرونی و خدمه است که به دلیل داشتن گچ بری ها و طراحی منحصر به فرد به عروس خانه های تاریخی ایران مشهور شده است.

 رضوی زاده بیان کرد: مرمت و بهسازی خانه طباطبایی شامل، بهسازی ورودی ها، مرمت ابنیه و تاسیسات روشنایی و برقی می شود.

وی با اشاره به اینکه فصل جدید گردشگری کاشان در نوروز خواهد بود، گفت: امیدواریم با بهسازی عروس خانه های تاریخی ایران بتوانیم به نحو بهینه در خدمت گردشگران باشیم.

مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان افزود: در زمستان به دلیل سرما و شرایط آب و هوایی، تعداد بازدید از این خانه به کمترین میزان می رسد و بهترین فرصت برای بهسازی فراهم خواهد بود و همچنین مراجعه کنندگان از سایر ابنیه مانند خانه عباسیان، بروجردی ها و حمام سلطان میر احمد می توانند بازدید کنند.

رضوی زاده با اشاره به اینکه مرمت عروس خانه های تاریخی تداخلی در تولید سریال بانوی عمارت نخواهد داشت گفت: معرفی خانه طباطبایی ها از شبکه سراسری می تواند در جذب و فعال سازی هرچه بیشتر گردشگری موثر واقع شود.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/09/28
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان