شهر صنعتی کاشان 50 هزار کارگر بیمه شده دارد

شهر صنعتی کاشان 50 هزار کارگر بیمه شده دارد

معاون مديركل و رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان كاشان در نشست خبري خود با اصحاب رسانه گفت: بالغ بر ٥٠ هزار كارگر بيمه شده نزد سازمان تامين اجتماعي در شهرستان صنعتي كاشان فعاليت دارند كه بيشترين سهم را رشته ريسندگي و بافندگي و توليد فرش ماشيني بخود اختصاص مي‌دهد.

به گزارش پی کسیلک به نقل ازکاشلان آنلاین مهندس حسن رمضاني در این نشست خبری با تأکید بر اهمیت به موضوع اشتغال و اجراي طرح فراگير اشتغال افزود: سهميه شهرستان در خصوص تسهيلات قرض الحسنه مشاغل خانگي قريب به ٣٠ ميليارد ريال تخصيص يافته است كه اين موضوع افزايش چهار برابري نسبت  به سال قبل را نشان ميدهد. وی ادامه داد: اين تسهيلات در قالب مستقل به اشخاص حقيقي و پشتيبان بصورت كارفرمايي به متقاضيان پرداخت خواهد شد منوط بر آنكه متقاضيان از دستگاههاي اجرايي مجوز فعاليت دريافت كنند.

رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان كاشان به طرح تكاپو اشاره و اظهار داشت كليه واحدهاي توليدي ميتوانند از تسهيلات طرح تكاپو در قالب سرمايه در گردش و سرمايه ثابت بهره مند شوندكه نزخ سود بانكي ايشان ١٨درصد بوده ليكن در صورت اجراي كارفرمايان به نعهدات خود تا ٦درصد يارانه ميتوانند بهره مند شوند.

وی همچنین به طرح تمديد پروانه كار كاركران تبعه خارج پرداخته و اظهار داشت: اين دسته كارگران كه در مشاغل ٦٦ گانه مورد تاييد وزارت تعاون كار فعاليت دارند بايد در خصوص تمديدپروانه كار خود حداكثر تا ٣٠ دي ماه اقدام نمايند در غير اينصورت كارفرماياني كه اقدام به جذب كارگران خارجي فاقد مجوز نمايند مشمول جرايم قانوني روزانه ١٥٠هزار تومان بابت هر كارگر فاقد پروانه تمديدي خواهند شد. رمضاني محل اجراي اين طرح را مجموعه فرهنگي ورزشي كارگران واقع در بلوار قطب راوندي ذكر نمود. رمضاني در ادامه به موضوع ثبت نام كارگران نمونه و گروه كار نمونه و واحدهاي توليدي نمونه در سامانه امتنان پرداخت و تاريخ شروع ثبت نام را ٢٥  آذر ماه ذكر كرد.

رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان كاشان در ادامه سهم بانوان متقاضي شغل راحدود ٣٠ درصد اعلام و بالاترين برش سني متقاضيان را در طیف سني  ٢٥ تا 34 دانست و افزود: ٤٠درصد متقاضيان شغل داراي مدرك پايين تر از ديپلم بوده و سهم دانش آموختگان دانشگاهي٣١ درصد است. به گفته وی  همچنين ٣٥ درصد از متقاضيان كار را از جويندگان غير بومي هستند و آمار مويد رشد متقاضيان خانم و همچنين متقاضيان غير بومي ظرف يكسال اخير مي باشد.

رمضاني مشكل جذب متقاضيان کار بالاتر از سن ٤٥ سال را ياداور شده و كاهش ورودي جمعيت بيمه بيكاري در شهرستان را بعنوان نكته مثبت در بهبود روابط كارگر و كارفرما ارزیابی کرد. وی همچنين كاهش مدت رسيدگي به پرونده هاي روابط كار از  ٣٩ به ٢٨ ظرف هشت ماهه سال جاري نسبت به مدت مشابه توام با رشد صدور آرا سازشي و توافقي را از نقاط برجسته فعالیت بی منت کارکنان اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان كاشان دانست.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/09/23
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان