مراقب قاتل خاموش باشید!!!

مراقب قاتل خاموش باشید!!!

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک/ معاون عملیات و آموزش و پیشگیری  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان  گفت : هشدار های ایمنی در مورد گاز منواکسیدکربن را جدی بگیرید!

محمدتوکلی با بیان اینکه باید هشدار های ایمنی در مورد گاز منواکسیدکربن جدی گرفته شود، اظهار کرد: این گاز بدلیل نداشتن بو و رنگ و مزه قاتل نامرئی نام گرفته است و قدرت کشندگی بسیار بالایی دارد.

وی تصریح کرد: بخاری ، شومینه و آبگرمکن های نفتی یا گازی و وسایل گرمایشی از جمله مواردی هستند که با افزایش استفاده در زمستان خطر ساز می شوند و در صورت سوختن ناقص، گاز سمی منواکسید کربن تولید می کنند.

معاون عملیات و آموزش و پیشگیری  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان  افزود: بی اطلاعی و سهل انگاری استفاده کنندگان نسبت به رعایت نکات ایمنی، شرایط را برای ادامه روند خطرات قاتل نامرئی حفظ کرده است، البته رعایت نکردن نکات ایمنی در ساخت و سازها توسط بعضی از سازندگان و انبوه سازان مسکن و همچنین بعضی تولیدات وسایل گرمازای غیر استاندارد نیز زمینه ازدیاد آمار مرگ و میر ناشی از گازCO را فراهم می سازد.

توکلی به ذکر نکات مهم برای جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی پرداخت و بیان کرد: به کار گیری  وسایل گرمایشی استاندارد، عدم استفاده از شعله های رو باز  در اماکن مسقف، نصب سیستم دود کش  استاندارد  بدون نقص، بازدیدهای دوره ای از قسمت های مختلف اتصالات و به کارگیری از دستگاه هشداردهنده گاز مونوکسید کربن از مواردی است که شهروندان برای حفظ جان خود باید به آن ها اهمیت دهند.

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/09/21
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان