شهردار کاشان: «مثبت‌اندیشی» و «مشارکت اجتماعی» شیوه‌های موثر مقابله با آسیب‌های فرهنگی است

شهردار کاشان: «مثبت‌اندیشی» و «مشارکت اجتماعی» شیوه‌های موثر مقابله با آسیب‌های فرهنگی است

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک/ شهردار کاشان،‌ تزریق روحیه «مثبت‌اندیشی» و «مشارکت‌جویی اجتماعی» را شیوه‌های موثری برای مقابله با آسیب‌های فرهنگی دانست و گفت: امروز در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به عنوان متولی موضوعات فرهنگی و ارزش‌های اجتماعی این دو نوع رویکرد باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، سعید ابریشمی‌راد در جشن بزرگ «وعده صادق» در سالن شهدای بسیج با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پیامبر خاتم(ص) به عنوان بهترین مخلوق خدای متعال و شریف وجود عالم، همانگونه که در قرآن کریم مورد اشاره قرار گرفته «خلق عظیم» بوده و نیز رسالت ایشان بر مبنای «مکارم اخلاق» بنا نهاده شده است.

وی، اخلاق را جزء جدایی‌ناپذیر زندگی دانست و خاطرنشان کرد: این مفهوم مجموعه‌ای از بایدها، نبایدها و هنجارهایی است که حریم‌ زندگی ما را ایجاد می‌کند و در تمام ارکان زیست ما نقش دارد چنانکه حتی در عرصه‌‌ فراگیر بشری مانند کار نیز از اخلاق حرفه‌ای نام می‌بریم.

شهردار کاشان، در عین حال یادآور شد: گرچه اخلاق محور همه موضوعات زندگی بشر بوده و در قالب رکن رفتار انسان امروزی مطرح است اما خود ریشه در زمین فرهنگ به عنوان مجموعه‌ای از آداب و رسوم صدها و هزاران سال زندگی انسان‌ها در کنار یکدیگر دارد.

ابریشمی‌راد با بیان اینکه اگر بخواهیم به اخلاق به عنوان یک بسته کلی در زندگی نگاه درست داشته باشیم باید به فرهنگ و ارزش‌های فرهنگی صحیح بنگریم گفت: امروز تغییرات سریع اجتماعی،‌ سبک زندگی و تکنولوژی در زندگی ما نفوذ پیدا کرده و موجب بروز آسیب‌هایی در عرصه فرهنگ نظیر پس‌افتادگی و گسست فرهنگی شده‌ایم که باید مراقب باشیم این آسیب‌ها، خدشه‌ای به رفتار، گفتار، کردار و تعامل ما با یکدیگر وارد نکند.

وی،‌ تزریق روحیه «مثبت‌اندیشی» و «مشارکت‌جویی اجتماعی» را شیوه‌های موثری برای مقابله با آسیب‌های فرهنگی قلمداد و بیان کرد: امروز در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به عنوان متولی موضوعات فرهنگی و ارزش‌های اجتماعی این دو نوع رویکرد باید مورد توجه قرار گیرد که برگزاری جشنی اعتقادی با هدف تزریق نشاط و به تبع آن وحدت و مشارکت‌پذیری می‌تواند در این راستا تعریف شود.

شهردار کاشان، همچنین با اشاره به جایگاه شهرداری و بسیج به عنوان دو نهاد مردمی،‌ خواستار استمرار و تقویت تعامل و وفاق مجموعه‌های مختلف برای ارائه خدمات شایسته‌تر به مردم دارالمومنین کاشان شد.

 فرمانده مجتمع آموزشی کوثر قم نیز در ادامه این مراسم به تشریح چگونگی شکل‌گیری داعش پرداخت و عنوان کرد: مانند سایر توطئه‌های استکبار، هدف نهایی ایجاد چنین گروه تروریستی،‌ از بین بردن انقلاب اسلامی و هدف قرار دادن نظام مبتنی بر خواست ملت ایران بود.

سردار جواد ملکی با یادآوری پیشروی‌های گسترده داعش در سرزمین‌های اسلامی در ابتدای شکل‌گیری، مقاومت و ایثارگری رزمندگان اسلام در سایه رهبری ولایت مطلقه فقیه و مرجعیت شیعه را دلیل شکست خوردن این توطئه ارتجاعی-استکباری خواند

اجرای میلاد هارونی دیگر بخش این جشن به شمار می‌رفت که در آن، این خواننده ارزشی به اجرای قطعات حماسی و ملی نظیر «وعده صادق»، «برادرانه»، «عشق قیمت نداره» و همچنین اثرمنتشرنشده «به نام شهیدان خاک ایران» پرداخت.

ماشاءالله شاهمرادی‌زاده هنرمند سینما و تلویزیون نیز در ادامه این آیین عیدانه، استندآپ کمدی با موضوع دفاع مقدس را برای حاضران اجرا کرد که با استقبال آنان مواجه شد.

نمایش طنز، نماهنگ‌های حماسی، مولودی‌خوانی، مسابقه فرهنگی و...دیگر قسمت‌های این جشن را تشکیل می‌دادند.

شایان ذکر است این جشن بزرگ، که به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج کاشان برگزار شد با حضور گسترده خانواده شهدای مدافع حرم، ایثارگران ایرانی و افغانستانی در دفاع از حریم آل‌الله، اعضای تیپ فاطمیون، جمعی از مدیران شهری و اقشار مختلف مردم کاشان همراه گردید.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/09/19
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان