رییس انجمن ایرانی یونسکو از کاشان و آران و بیدگل بازدید کرد

رییس انجمن ایرانی یونسکو از کاشان و آران و بیدگل بازدید کرد

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از کاشان نیوز: مدیرعامل و رییس انجمن ایرانی همکاری با یونسکو، از مواریث فرهنگی شهرهای کاشان، آران و بیدگل دیدن کرد.
دکتر محمدرضا مجیدی در این دیدار اعلام کرد پس از ثبت جهانی چند اثر از این خطه از ایران اسلامی، توفیق بازدید از این آثار و مواریث فرهنگی را پیدا کرده است و فرصتی فراهم شد تا از نزدیک تلاش‌های عزیزان متولی پاسداشت این مواریث را مشاهده کند.

وی که در دوران مسئولیت ایشان به‌عنوان سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو این آثار به ثبت رسیده، در ادامه گفت: این ثبت‌ها فرصتی است برای معرفی توان‌ها و ظرفیت‌ها در عرصه بین‌الملل و فراهم کردن بسترهای لازم برای رونق صنعت گردشگری، علاوه بر باغ فین کاشان که در مجموعه باغ‌های ایرانی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده، آیین مذهبی قالی‌شویان مشهد اردهال و تکنیک بافت سنتی فرش کاشان در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو ثبت جهانی شده است.

دکتر مجیدی در این دیدار اعلام کرد، خانه‌های سنتی این منطقه در صورت رعایت ملاک‌ها و معیارها ظرفیت ثبت جهانی دارد.

در این سفر رئیس انجمن ایرانی همکاری با یونسکو با فعالان گردشگری کویر هم گفتگو داشت و مقرر شد نشست‌هایی در این زمینه و فعال‌سازی ظرفیت‌ها و تشویق سرمایه‌گذاران برگزار شود.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/09/19
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان