تجمع بازنشستگان جلو سازمان تامین اجتماعی کاشان

تجمع بازنشستگان جلو سازمان تامین اجتماعی کاشان

تعدادی از کارگران بازنشسته کاشان روز دوشنبه همزمان با سالروز تصویب قانون کار در محل شعبه تامین اجتماعی این شهرستان گردهم آمده و خواستار همسان سازی در پرداخت حقوق تامین اجتماعی با دیگر سازمان ها شدند.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از خبرنگار ایرنا، جمعی نزدیک به 50 نفر از بازنشستگان جامعه کارگری کاشان همزمان با سالروز تصویب قانون کار با اشاره به یکسان نبودن دستمزدها و اجرا نشدن برخی تعهدات سازمان تامین اجتماعی از جمله ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در این شهرستان، خواستار عمل به وعده ها شدند.
مسئول کانون کارگران بازنشسته کاشان در این گردهمایی با اعلام حمایت از 'سید تقی نوربخش'، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، او را تنها مدیرعاملی عنوان کرد که از طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان دفاع کرده است. 
'حسین حداد' با اشاره به بدهی 145 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی گفت: اجرای همسان سازی نیازمند دریافت مطالبه ها از دولت است و البته مشکلات و تنگناهایی هم وجود دارد اما بازنشستگان و مستمری بگیران نیز به دلیل تناسب نداشتن حقوق دریافتی و نیازها شرایط سختی دارند. 
وی در ادامه افزود: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی بیمارستان شهید بهشتی کاشان در سال 1378 از سوی سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل و قرار شد در ازای آن، بیمارستانی در کاشان احداث شود و در اختیار تامین اجتماعی قرار بگیرد. 
مسئول کانون کارگران بازنشسته کاشان بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی در 17 سال گذشته در این شهرستان بیمارستانی احداث نکرده و بابت اجاره بیمارستان شبیه خوانی نیز پول پرداخت می کند. 
او در ادامه نیز به بیمه تکمیلی کارگران بازنشسته انتقاد و پذیرش آن از سوی بازنشستگان را از روی ناچاری عنوان کرد. 
دبیر اجرایی خانه کارگر کاشان نیز با اشاره به صنفی بودن این اجتماع بازنشستگان کارگری گفت: نزدیک به 70 درصد از کارگران بازنشسته هم اکنون با دریافت حقوقی ناچیز با مشکلات بسیار زیادی گذران زندگی می کنند. 
'ماشاالله زهتابی' اضافه کرد: افزون بر بدهی 145 هزار ملیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی، برخی نهادها مانند شهرداری نیز مبلغ زیادی به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است. 
وی ادامه داد: سازمان اجتماعی در نهایت اما باعث ایجاد امنیت در کشور است و تخطی از قانون کار و حفظ حقوق سازمان اجتماعی خطر قرمز کارگران می باشد که در این مقوله با کسی تعارف وجود ندارد. 
افزون بر 22 هزار نفر کارگر بازنشسته در شهرستان کاشان وجود دارد که نزدیک به 19 هزار نفر آنها عضو کانون کارگران بازنشسته هستند. 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/08/30
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان