در نخستین نشست خبری رییس شورای پنجم عنوان شد / ذکر مصیبت های شهردار سابق

در نخستین نشست خبری رییس شورای پنجم عنوان شد / ذکر مصیبت های شهردار سابق

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / مسعود قرائتی: نخستین نشست خبری ریاست شورای پنجم کاشان با اصحاب رسانه در صبح روز دوشنبه ۱۵ /۸/ ۹۶ در محل این شورا تشکیل گردید. در این نشست آقای رسول زاده رئیس پنجمین شورای شهر ضمن تشکر از زحمات شورا و شهردار قبلی ابتدا به اهم فعالیتهای شورای پنجم در این دو ماه و نیم آغازین خود اشاراتی نمود. وی رئوس مسائل این شورا را انتخاب سرپرست شهرداری آقای مهندس گرانمایه و همکاری همه پرسنل این نهاد در مدت زمان دو سه ماهی که شهردار نداشت ذکر نمود. رسول زاده در باب معرفی شهردار منتخب شورای پنجم یعنی دکتر ابریشمی راد گفت : او با علم به همه زمینه‌ها این مسئولیت را پذیرفت و یکی از این مسائل مهم که ابریشمی راد در همین ابتدای کار بر آن فائق آمد موضوع عقب افتادگی حقوق پرسنل شهرداری تا ۵ ماه بود. در حال حاضر خیلی از حقوق ها را تا ماه ۷ (مهرماه) و بعضی را تا ماه شهریور پرداخته ایم. از این پس سعی در یکسان سازی حقوق پرسنل را باید داشته باشیم.  از دیگر اقدامات این شهردار کار روی پروژه های نیمه تمام بود که در این راستا کمیته مخصوص تشکیل شد تا این پروژه ها را اولویت بندی کنند. بعضی از آنها از ضرورت بالایی برخوردار بود ، مانند صدره و سرفره یا خیابان امیریه و آسفالت جاده راوند. اولویت بعدی رفع توقیف حساب های شهرداری بود. مشکل دیگر تهدیداتی بود که برای قطع پروازهای فرودگاه کاشان به وجود آمده بود که مرتفع شد. رئیس شورای پنجم ایجاد حوزه‌های اجتماعی، نصب مولدهای انرژی برق بر روی سازه های شهرداری، اصلاح بعضی سازمان ها و انجام مطالعات حجم زباله ها و تفکیک آن از مبدا و استفاده بهینه را از ضروریات بعدی شهرداری نامید که همه به دست شهردار جدید انجام گردیده است .

 

ساماندهی ۵۴۲ میلیارد بدهی شهرداری به اضافه ۶۰ میلیارد حقوق پرسنل

رسول زاده با ذکر این نکته که باید بپذیریم که مسائل را شفاف به مردم بگوییم نه اینکه چیزی بگوییم که تنش‌زا باشد ،به بحث بدهی‌های شهرداری و نهایتاً حیف و میل پول مردم با اجرای پروژه های غیر اقتصادی و غیر ضروری ورود پیدا کرد و گفت :بدهی شهرداری تا پایان شهریور ۹۶، ۵۴۲ میلیارد تومان به اضافه ۶۰ میلیارد تومان حقوق عقب افتاده پرسنل می باشد. این واقعیتی مشخص است. وی سپس در پاسخ به این سوال که عده ای میگویند چرا دارای هایی که در مقابل این بدهی‌ هست حساب نمی کنید؟ گفت: آنهایی که بستان کارند باید با پول حسابشان پرداخت شود . اگر ایراد دارند بیایند این دارایی‌ها را در بازار اسکنت کنند. آیا می‌توانند ۲۰۰ میلیارد این دارایی را به 100 میلیارد نقد تبدیل کنند تا ما به بستانکاران بدهیم؟!؟

 و در نهایت رسول زاده با یادآوری رکود حاکم بر بازار و کمبود تقاضا برای پروانه که یکی از درآمدهای شهرداری ها است، در مقام مقایسه بودجه سالانه با بدهی می‌گوید: بودجه سال ۹۶ ما 5۰۰ میلیارد تومان است و ما بیش از یک سال بودجه شهرداری بدهی داریم.

 

قصه پر سوز و گداز پروژه امیریه

شاید بتوان شاه بیت نشست خبری رئیس شورای پنجم را قصه پر سوز و گداز پروژه خیابان امیریه دانست . خیابان جدیدالاحداث ای که به سبب بافت قدیمی شهر یکی دو فرونشست داشته که شاید با ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون تومان برطرف می گردید اما اکنون این کار با یک میلیارد و یکصد و بیست میلیون تومان و ده ماه وقت و مسدود بودن این شریان انجام گردیده است. عضو شورای قبلی و رئیس شورای کنونی در این باره می گوید: در دی ماه سال ۹۵ خیابان امیریه در دو نقطه فروکش کرد  95/24 خیابان بسته شد و خاکبرداری آغاز گردید. ابتدا قرار بود فرونشستی که حادث گشته بود، اصلاح شود. خاکبرداری را تا عمق چهار متری جلو می‌روند سپس به عمق ۵ متر و وسعت ۵۰ متر می‌رسد . ۶/ ۹۵/۱۱جلسه برای بررسی امکان احداث پارکینگ امیریه زیر این خیابان در شهرداری تشکیل می شود در این امکان سنجی نهایتا لایحه به شورا می‌رسد و شورا بررسی می کنند 95/11/9 شورا نتیجه را اعلام میکند. در ۲۷/ ۱۱/ ۹۵ شورا عطف به این نامه امکان سنجی، با کلیات موافقت می‌کند.

متعاقبا نامه مصوب شورا به فرمانداری برای کمیته انطباق می رود. کمیته منوط به شورای ترافیک و کمیسیون ماده ۵ که در استان است میدهد تا نظر دهند و تا اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح، شهرداری را از انجام پروژه منع می‌کنند. خود شهرداری دست به کار شده 95/12/25 نامه‌ای را به مراجع می‌نویسد. اداره کل راه و شهرسازی با کلیات طرح موافقت می‌کند. در 95/12/4 معاون شهرداری،علی رغم اعلام فرمانداری درخواست مزایده می کند در همین راستا خاکبرداری انجام شده مردم و کسبه به محلی که برای شان اجاره شده منتقل می شوند. هزینه پارکینگ برای ۲۵۰ خودرو ۲۰ میلیارد تومان برآورد شده اما شهرداری تقاضای ۳۰ میلیارد تومان از بانک می نماید. حالا خیابان گودبرداری شده، کسبه به محل استیجاری شهرداری رفته و عملیات بلاتکلیف رها شده تا تاریخ ۸/۴/ ۹۶ نامه شهرداری آقای محمد ناظم رضوی به شورا می رسد . بدین مضمون:

 1. در هماهنگی با کمیسیون ماده ۵ در خصوص مصوبه طرح های شهری
 2. 2- هماهنگی با میراث فرهنگی شهرستان
 3. 3- برگزاری چندین مناقصه و عدم حضور پیمانکاران
 4.  رفع معارضات تاسیساتی

لذا با توجه به موارد اشاره شده بررسی موضوع همراه با پیشنهاد تکمیلی جهت اتخاذ تصمیم مناسب اعلام می‌گردد. رسول زاده ادامه می‌دهد: یعنی اینکه ماده ۵ موافقت نکرده ،میراث فرهنگی  به سبب خیابان افضل و بازار موافقت نکرده .پیمانکاران هم حضور پیدا نکردند. تاسیسات شهری هم مانند آب و برق و گاز نتوانستند کاری انجام دهند و به این نتیجه رسیدند که طرح توجیه اقتصادی ندارد و امکان اجرا هم نیستلذا پیشنهاد دادند که شورا تصمیم‌گیری کند.

در پایان نامه حالا شهردار پیشنهاد می دهد: که می توانیم زمینی را خریداری کنیم و با تکنولوژی روز پارکینگ طبقاتی ایجاد کنیم که هزینه این کار کمتر از ۵۰ درصد پروژه امیریه خواهد بود و این کار مقرون به صرفه تر است. رسولزاده هزینه های مصرف شده تا اینجای کار امیریه را فهرست وار چنین ذکر می‌کند:

 خاکبرداری 237000000 تومان

 خاکریزی545000000 تومان

 آسفالت 100000000 تومان

حق الزحمه مشاور 150000000 تومان

حق الاجاره کسبه 90000000 تومان

جمع کل 1.122.000.000 تومان

جمع کل یک میلیارد و یکصد و بیست و دو میلیون تومان

 کجا هستند آنهایی که در برآورد اولیه می گفتند ۵۰۰ میلیون تومان، آقایان شهرداری بدون مطالعه این کار را کرده اند.

 

 گودال تلگراف خانه هم باید پر شود

 رئیس شورای پنجم در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره ی خاکبرداری ۱۵ خرداد و ساخت مجدد بنای تلگراف خانه گفت: این هم از این مورد هم از آن هایی است که باید پر شود.

علی رسول زاده با شهامت تمام گفت : شما با مردم صحبت کنید اگر گفتند پروژه میدان کمال الملک و ساخت بنای تلگراف خانه کار خوب و درستی است از من جایزه بگیرید. در این لحظه یکی از خبرنگاران از روی مزاح پرسید: جایزه چیست؟ و پاسخ....

 قضاوت نهایی: دادخواست قانونی یا حواله به شرع

 وقتی غصه پرسوز و گداز رسول زاده به اینجا رسید، وی به یاد کلیپی افتاد که آنها گویا بر علیه شورای پنجم و جلوگیری آنها و طرفداری از این طرح‌ها پخش گردیده و گفت: حالا شورا می تواند در برخورد با این کارها و کلیپ پخش شده دوکار انجام دهد. اول اینکه دادخواست بر علیه آنها بدهد و طبق قوانین رایانه ای و پخش اکاذیب، مجازات آنها را به قانون واگذار کند.

 دوم اینکه کار را به شرع واگذار نموده و آنان را به آیه ۳۵ سوره اسرا حواله دهد. گفتنی این که در کلیپ پخش شده از سوی اصولگرایان لیست همدلی را به خالی کردن صندوق های انتخاباتی متهم نموده و ذهن مردم را روی تقلب در این انتخابات برده اند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/08/16
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان