سه نفر در کویر مرنجاب ناپدید شدند

سه نفر در کویر مرنجاب ناپدید شدند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آران و بیدگل از ناپدید شدن دست کم سه نفر در منطقه گردشگری کویر مرنجاب از توابع این شهرستان خبر داد.

'تقی رحمتی' شامگاه شنبه تشریح کرد: گروه های جست و جو در پی تماس تلفنی خانواده یکی از این گردشگران مبنی بر ناپدید شدن سه نفر در کویر مرنجاب آران و بیدگل، به منطقه اعزام شدند و هنوز خبر خاصی از سرنوشت آنها در دست نیست.
وی افزود: گروه های امداد و نجات و جست و جوی هلال احمر، میراث فرهنگی و راهنمایان گردشگری بومی از ساعاتی پیش در منطقه حضور یافتند و با مرکز استان نیز برای امداد هوایی هماهنگ شده است که با توجه به تاریکی شب، فردا به این شهرستان اعزام خواهد شد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آران و بیدگل بیان کرد: به گفته خانواده یکی از گردشگران، ناپدید شدگان دست کم سه نفر بودند که روز پنجشنبه وارد کویر مرنجاب شدند، پس از آن تماس تلفنی غیر ممکن شده و اطلاعی از شرایط آنها وجود ندارد.
خواهر یکی از گردشگران ناپدید شده گفت 'برهان باقری، که نزدیک به 20 سال سن دارد از تهران به همراه چند نفر دیگر به منظور آفرود صبح روز پنجشنبه وارد کویر مرنجاب شدند.'
وی افزود: تلفن همراه وی از روز پنجشنبه تا کنون از دسترس خارج شده، خانواده اطلاعی از او ندارد و حتی به پادگان محل خدمتش نیز مراجعه نکرده است.
او گفت 'یکی از دوستانش در تماسی عنوان کرد که برهان را به طور تقریبی با سه نفر دیگر نزدیکی های ظهر روز گذشته در منطقه مرنجاب با یک دستگاه خودروی آفرود دیده است.'
به گفته وی، ناپدیدشدگان به محیط کویر ناآشنا بودند.
آفرود (بیابانی) گونه‌ای از اتومبیلرانی است که در پیست های دارای عوارض دشوار طبیعی (نه صرف مناطق بکر) در مسیرهای خاکی، گلی، صخره‌ای، ناهموار شنی و کویری انجام می‌شود و شرکت در آن نیازمند خودروی ویژه، راننده ماهر و نقشه خوان (یا بلد محلی) است.
ایران دارای مسیرهای طبیعی و بکر زیادی مانند مرنجاب است اما برخی همه نقاط آنها را با مسیرهای مسابقه اشتباه می گیرند که این امر موجب بروز حادثه ها، تخریب محیط زیست و دشواری در امداد رسانی می شود.
منطقه نمونه گردشگری مرنجاب که در 50 کیلومتری آران و بیدگل واقع است، به دلیل برخورداری از اقلیمی چهار فصل و اعتدال نسبی هوا و میزبانی از جاذبه های گردشگری، گونه های جانوری و گیاهی یکی از زیباترین نقاط کویری ایران محسوب می شود و سالانه 100 هزار نفر مسافر داخلی و گردشگر خارجی را میزبانی می کند.
شهرستان آران و بیدگل با نزدیک به 100 هزار نفر جمعیت در 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/08/14
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان