شکارچی متخلف در کاشان دستگیر شد

شکارچی متخلف در کاشان دستگیر شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان از شناسایی و دستگیری یک شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده قمصر و برزک از توابع این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از ایرنا : محمود قهرمانی در جمع خبرنگاران گفت: یگان حفاظت محیط زیست کاشان شکارچی متخلف را به علت شکار 2 قطعه پرنده وحشی باقرقره شکم سیاه در منطقه حفاظت شده دستگیر کرد و در بازرسی از این وی یک قبضه اسلحه و برخی ابزارهای شکار کشف شد.
وی افزود: متخلف پس از تکمیل پرونده برای رسیدگی به دستگاه قضا معرفی شد زیرا همچنان که در قانون شکار و صید آمده، شکار جانوران وحشی برخلاف مقررات تشریح شده در این قانون، قابل تعقیب و مجازات است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان بیان کرد: باقرقره یا کوکر شکم ‌سیاه (با نام علمی Pterocles orientalis) گونه ای از تیره کوکر از راسته باقرقره‌سانان است؛ از نظر جثه بزرگترین نوع کوکر بومی ایران می باشد و بیشترین پراکندگی را هم دارد. 
منطقه حفاظت شده به محدوده ای از منابع طبیعی کشور (جنگل، مرتع، دشت، آب و کوهستان) گفته می شود که از نظر حفظ و تکثیر نسل جانوران وحشی یا رستنی ها و سیمای طبیعی دارای اهمیت خاصی است و از این رو تحت حفاظت قرار می گیرد؛ وسعت منطقه حفاظت شده قمصر و برزک کاشان 60 هزار هکتار است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/08/13
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان