در نشست خبری نیاسر/ شهردار نیاسر:دست سرمایه گذاران را می بوسم

در نشست خبری نیاسر/ شهردار نیاسر:دست سرمایه گذاران را می بوسم

 شهردار نیاسر :دست سرمایه گذاران را می بوسم

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک/ مسعود قرائتی:  صبح روز سه شنبه نهم آبان ماه بخشداری نیاسر محل دیدار اصحاب رسانه کاشان با شهردار و بخشدار این باغ شهر بود. در این دیدار که به دعوت شهرداری نیاسر ترتیب یافته بود، ابتدا آقای سبحان نظری شهردار خلاصه ای از فعالیتهای انجام شده این نهاد و همچنین برنامه‌های پیش‌رو را تشریح نمود. ایشان با اشاره به فعالیت‌های هفت هشت ماه گذشته که اوج فصل گردشگری این شهر سبز و نسبتاً ایلاقی بوده و پذیرایی از دو و نیم میلیون گردشگر داخلی و ۱۵۰۰ گردشگر خارجی را در بر داشته گفت: برای جمع آوری سنگ فرش قدیمی و آسفالت خیابان منتظری این شهر ۱۲۰ میلیون تومان زیرسازی و آسفالت ورودی شهر ۳۵ میلیون و لکه‌گیری معابر و مدارس ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون هزینه گردیده است. وی همچنین به اجرای عملیات پارک سر کمر و چندین فقره آزادسازی اشاره نمود که مساعدت و همکاری خوب مردم را در بر داشته است. مهندس سبحان نظری درباره نورپردازی معابر گفت: ما ورودی نیاسر را چشم شهر و تالار را قلب آن می دانیم و در هر دو مورد به گونه ای نورپردازی کردیم که ضمن روشنایی خوب کمترین آلودگی نوری را داشته باشیم به گونه ای که این آلودگی ۹۰ درصد کم شده و پرتاب نور از ۱۵ درجه به صفر رسیده است.

 

         برنامه های آینده شهرداری

 شهردار نیاسر درباره برنامه های در حال اجرا و آینده شهر گفت: اصلاح ضلع جنوبی باغ تالار در وسعت ۳۵۰۰ متر با اعتبار ۲۸۰ میلیون تومان تا پایان سال اجرا خواهد شد. همچنین ۸۰۰ متر جدول گذاری با اعتبار ۲۰۰ میلیون ریال آزاد سازی خیابان سر سپاهان (در هفته آینده)، آزادسازی خیابان ولیعصر از دیگر برنامه های آینده نزدیک شهرداری خواهد بود. وی در باب اهمیت این آزادسازی ها افزود: ما همه ساله در ایام گلاب مشکل داریم و درگیر آن هستیم به گونه ای که در سال گذشته ترافیک زیاد و حتی کشته هم داشته ایم، سبحان نظری با اشاره به احداث باغ ۵ هکتاری گل محمدی در کنار بلوار ورودی شهر گفت: برای غلبه بر بحران کم آبی و تامین آب فضای سبز شهرداری اقدام به خرید پساب فاضلاب نموده ایم تا سرسبزی را که به عنوان باغ شهر نیاسر معروف است حفظ کنیم.

 ۱۰ سال وقت و ۵۰ سال عقب ماندگی

 شهردار نیاسر درباره طرح هادی گفت: متاسفانه این طرح برای ما ۱۰ سال زمان تلف کرده و به ازای آن ۵۰ سال کارها را عقب انداخته است. اما اخیراً مشکل آن در حال حل شدن است. نظری در ادامه گفت : با اینکه جاده های زیادی را برای رسیدن ماشین ها به باغ تالار احداث نموده ایم،  خود به شخصه اعتقاد به پارکینگی دارم که مسافران ماشین ها را پارک و پیاده در کوچه باغ ها راه بروند. ما باید پیاده راه ها را داشته باشیم.از این رو بیشتر کوچه‌ها را به جای آسفالت سنگفرش می نماییم تا از گرم شدن بیشتر هم جلوگیری کنیم. وی ضمن انتقاد از بعضی مسافرین گفت: آنها زره ای حاضر به پیمودن راه پیاده نیستند و می خواهند تا آنجا با ماشین به آبشار نزدیک شوند که آب به ماشین شان هم پاشیده شود!! و این صحیح نیست. وی سپس با اشاره به اکو پارکی که در پایین شهر و مقابل هتل احداث خواهد شد نتیجه گیری می کند که :داستان توریست می‌تواند در نیاسر رقم بخورد و ما زمین های خوبی برای واگذاری در این زمینه داریم. در پایان شهرداری ضمن دعوت از همه علاقمندان به سرمایه‌گذاری در صنعت توریست منطقه گفت: من دست سرمایه گذاران را می بوسم و در این راه از هیچ گونه همکاری و کوششی فرو گذار نیستم.

 بخشدار: نیاسر کمترین مهاجرت را داشته است

 معظمی بخشدار نیاسر دومین سخنران این نشست خبری بود که گفت:در این شهر ۳۰۲۴ نفر زندگی می‌کنند که این تعداد در تابستان به ۱۰ هزار نفر بالغ می‌گردد اما به طور کلی نیاسر کمترین مهاجرت به شهر را داشته است و آن هم به سبب وجود شرکت‌هایی مانند گلکارانف تقطیران، ایران گلاب و چندین کارخانه دیگر در محدوده این بخشداری بوده است.

معظمی با اشاره به راه اندازی اینترنت پرسرعت در محدوده این بخش داری گفت: هم اکنون به جز خود نیاسر در روستاهای تابعه مانند غیاث آباد، باریکرسف، حسنارود ، علوی، علی آباد ، چنار، سار ، وادقان، ارمک و چند روستای دیگر شاهد وجود اینترنت پر سرعت و آنتن دهی موبایل هستیم. معظمی اجرای عملیات شیرین سازی یک چشمه آب ترش را یکی دیگر از فعالیت های مهم بخشداری نیاسر برشمرد و گفت: اخیراً شاهد کلنگ‌زنی مهمترین تصفیه خانه آب توسط معاون وزیر نیرو بوده ایم که با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال این تصفیه‌خانه قادر خواهد بود تا بزرگترین منبع آب ترش را تصفیه و قابل شرب نماید. با اتمام این پروژه مشکلات آب شرب نیاسر برطرف خواهد شد.

سوگواره خورشید های بی سر

 در حاشیه این نشست خبری آقایان محلوجی مسئول روابط عمومی و مهدور مدیر گردشگری شهرداری نیاسر از برگزاری بزرگترین سوگواره ملی شعر عاشورایی در هتل سبز نیاسر خبر دادند. مهدور در این باره گفت: زمان اجرای این شعر خوانی ۲۴ آبان خواهد بود او گفت: تاکنون ۱۳۰ شاعر ،300 شعر و اثر را به دبیرخانه سوگواره رسانده اند.

مهلت پایانی آثار تا ۱۸ آبان خواهد بود و امید می‌رود تا ۱۰ روز فرصت باقی مانده آثار بیشتری نیز برسد.

 وی در پایان از مردم خواست تا در این مراسم آیینی شرکت کنند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/08/10
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان