با مشارکت گسترده بانوان: جشنواره سلامت زنان در کاشان به پایان رسید

با مشارکت گسترده بانوان: جشنواره سلامت زنان در کاشان به پایان رسید

جشنواره سلامت زنان با عنوان «زن قلب خانواده» پس از یک هفته به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، ، در این جشنواره که به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی برگزار شد برنامه‌های مختلفی با محوریت موضوع بهداشت زنان همراه با استقبال بانوان کاشانی اجرا گردید.

«اصلاح ساختار فیزیکی بدن» و « اصول عمومی ماساژ» از جمله همایش‌هایی بود که در این جشنواره با حضور مدرسان و کارشناسان در فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.

برگزاری کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی نیز از دیگر بخش‌های پیش‌بینی شده این جشنواره به شمار می‌رفت که در این زمینه کارگاه «سل و هپاتیت» و نیز «سرطان‌های شایع در زنان» به همراه فرآیند غربالگری در این خصوص این دو گونه بیماری انجام پذیرفت و افراد مستعد و دارای زمینه ابتلا به مراکز درمانی معتبر معرفی شدند؛ همچنین « پیشگیری از بیماری های شایع اسکلتی در زنان »، «سلامت زنان و تغذیه سالم»، «نقش زن در نشاط خانواده» عناوین دیگر کارگاه برگزار شده در این جشنواره بود.

سراهای محله، مدارس دخترانه، جامعه نابینایان و کم‌بینایان، مسجد اعظم امامزاده هادی(ع) فین بزرگ از جمله میزبانان این کارگاه‌های آموزشی محسوب می‌شد که در آن کارشناسان حوزه‌های مختلف سلامت به ذکر نکات کاربردی در خصوص پیشگیری از بیماری‌های فراگیر و شیوه‌های مقابله با آن پرداختند.

طرح پزشک متخصص رایگان در محله نیز برنامه دیگری بود که در این جشنواره برای شهروندان و جامعه هدف برای امر شناسایی و مقابله زودهنگام با بیماری‌ها در مکان‌هایی نظیر مسجد سیدالشهدا(ع) اجرا شد.

پیاده‌روی و طبیعت‌گردی نیز برنامه ورزشی در نظرگرفته شده برای این جشنواره بود که با حضور بانوان و دانشجویان دختر در مسیر سلامت مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانو برگزار شد.

شایان ذکر است جشنواره سلامت زنان با عنوان زن قلب خانواده به همت اداره شهر سالم مدیریت خدمات و مشارکت‌های اجتماعی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان برگزار شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/08/08
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان