مسابقه بزرگ تیتر زنی مشکات آنلاین

مسابقه بزرگ تیتر زنی مشکات آنلاین

پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین همزمان با برگزاری نمایشگاه مطبوعات مسابقه‌ای را برای علاقه‌مندان به عرصه خبر و روزنامه نگاری ترتیب داده است.

شرکت‌کنندگان با توجه به دو متن ارائه شده می‌توانند تیترهای خود را برای شرکت در مسابقه  تا جمعه ۱۲ آبان‌ماه با مراجعه به کانال تلگرامی مشکات آنلاین به آدرس @meshkatonline_ir  برای ادمین کانال ارسال کنید.

 

به ۲۳ تیتر برگزیده در تاریخ ۱۵ آذرماه، سالروز ولادت حضرت ختمی مرتبت پیامبرگرامی اسلام جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

متن نخست:

خورشید سوزان بی هیچ زحمتی بر کاشان فرود آمده است. شهر ؛ آسمان به این صافی به خود ندیده است. مثل دل آدم هایش. صاف و ساده ، مهربان و دوست داشتی.

مردمان کویر همیشه همین گونه اند. بی ریا و کم توقع. شهر از آن طرف ؛ تکیه بر کوههای مرتفع زده است که دل آسمان را شکافته و سمبل پایداری و استقامت است.

آسمان سال به سال صاف تر شده است. پا در شانزدهمین سال خسکسالی می گذارد که در عطش ابرها می سوزد ولی همچنان مقاوم و استوار است. منتظر لکه ای ابر است تا در آغوش کشد ولی خبری نیست.

دست دعای شهر به سوی آسمان دراز شده است. تا ابرها بیایند و ببارند. تا انبوهی از ابرها آسمان را فراگیرد و قطرات باران جاری گردد.

باران ببارد تا تلنگر آن بر شیشه های نازک اندیشه ، یادمان بیاورد ؛ قدردان قطره قطره آن باشیم و برای مصرف آن دقت کنیم. ناغافل ریخت و پاش نکنیم. پای علف های هرز ناآگاهی و بی توجهی در حوزه کشاورزی و فضای سبز نریزیم و در آوردن صنایع آب بر دقت کنیم.

زندگی جاری است. مردم درتکاپوی کار و اشتغال روزها را به شب می رسانند و شب هنگام صدای بازی کودکان از پنجره های شهر به هوا بلند است ولی «آب» جان مایه حیات در حال کم شدن است ؛ آن را دریابیم.

 

متن دوم:

برگزاری همایش بزرگ فرهیختگان و اندیشمندان کاشان در سالن بزرگ اجتماعات سایت تاریخی سیلک نوید دهنده ی این امید است که همگرایی ظرفیت ها و قابلیت ها برای آفرینش فصلی نو از تاریخ منطقه ی بزرگ کاشان شکوفه زده است.

دبیر همایش با بیان این رخداد بزرگ فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی در کاشان گفت: علما ، بزرگان ، دانشگاهیان و فرهیختگان کاشانی یا غیر کاشانی که دل در گروه این مرز و بوم دارند اعلام می نمایند ؛ وقت آن رسیده تا اختلافات نظر و سلایق داخلی را فرونهاد و شهر آباء و اجداد خود را در جایگاه واقعی استوار نمایند.

وی یادآور شد: برگزاری همایش در سایت «سیلک» بیانگر یادآور این نکته مهم است که اندیشمندان این آب و خاک۷۵۰۰ سال پیش نختسین مدنیت شهری را بنا نهاده و برای علم ، هنر و صنعت و تربیت علما ، دانشمندان همت نموده اند و اکنون فرزندان کاشان برای تداوم راه نیاکان خود همت نموده اند.

دبیر همایش تاکید کرد: کاشان قطب صنعت است و تولیدات فرش ماشینی رکوردار جهانی است. کاشان قطب گردشگری چهار فصل از کویر تا کوهستان است و باغات گل و گلاب هوش از سر هر گردشگر ایرانی و خارجی می رباید و در بافت تاریخی کاشان به گردش می آورد. کاشان قطب هنر ، مهد علم و شهر قرآن و نهج البلاغه است. و کاشان ؛ نخستین شهر جهان برای رسیدن به جایگاه واقعی و مطلوب خود در آستانه جدایی از نیم جهان و استان شدن است. کاشان یکی از بهترین و برترین های کشور است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/08/07
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان