سرپرست منطقه چهار شهرداری کاشان: زندگی مردم با شهرداری دو سویه است/ محورامیر کبیر ساماندهی می شود

سرپرست منطقه چهار شهرداری کاشان: زندگی مردم با شهرداری دو سویه است/ محورامیر کبیر ساماندهی می شود

پایگاه خبری پیک سیلک/ حمیدرضا صادقی  بیان کرد: دواثر جهانی در منطقه چهار شهرداری کاشان واقع شده و لازم است زیر ساخت های گردشگری در این منطقه تقویت شود.
وی با بیان اینکه باغ فین و تپه های سیلک و آیین قالیشویان ثبت جهانی شده است، تصریح کرد: این آثار و بناها تابلو و ویترین هویت شهر هستند و یکی از نگرانی ها و درخواست های شهروندان و گردشگران ساماندهی و تعریض محور امیر کبیر و فین است ولی با توجه به کمبود منابع مالی و درآمدی ساماندهی این معابر کار آسانی نیست.
سرپرست منطقه چهار شهرداری کاشان ادامه داد: زیباسازی و مبلمان شهری و آزاد سازی باید توامان و همزمان با یکدیگر صورت گیرد که این امر از درخواست های شهروندان و رویکرد اجتماعی شهردار محسوب می شود.
صادقی با اشاره به سخنان شهردار کاشان که از محور فین به عنوان دالان تاریخ یاد کرده است، گفت: محور امیر کبیر تا باغ فین یک دالان تاریخی است و این توانایی را دارد که به قطب گردشگری جهان معرفی شود.
وی افزود: دسترسی خودرویی، پیاده رو و ادوات سنتی مانند درشکه در این محور باید ساماندهی شود و وضعیت موجود در خور شان این اثر جهانی نیست .
سرپرست منطقه چهار شهرداری کاشان در ادامه همچنین به معابر و خیابان های فین بزرگ پرداخت و خاطر نشان کرد: آیین سنتی مذهبی قالیشویان با زندگی مردم فین عجین شده و اهالی این منطقه طلایه دار این آیین سنتی، مذهبی شده اند ولی در طی سال های گذشته تغییرات عمرانی محسوسی در این منطقه اتفاق نیفتاده و لازم است توجه ویژه ای به این منطقه شود.
صادقی همچنین به سه بقعه متبرکه موجود در منطقه چهار اشاره کرد و گفت: توجه به بقاع متبرکه و بهره مندی از برکات معنوی امامزادگان باید مورد توجه قرار گیرد.
وی همچنین پیشنهاد داد روز ثبت جهانی باغ فین و تپه های سیلک به یک برند و روز خاص تبدیل شده و همایشی با حضور مدعوین استانی و کشوری و بین المللی برگزار شود.   
سرپرست منطقه چهار شهرداری کاشان تصریح کرد: برگزاری همایش های بین المللی و منطقه ای تاثیر شگرفی بر فرهنگ سازی داشته و شهروندان بامیل قلبی آزاد سازی ها را انجام می دهند و بر اجرای عملیات عمرانی تاکید می کنند.
صادقی با بیان اینکه فرهنگ سازی را باید از کودکی به فرزندانمان آموزش دهیم، تاکید کرد: برگزاری همایش ها و برنامه های فرهنگی موجب می شود فرزندانمان از کودکی با مفاهیم فرهنگی اجتماعی آشنا شوند و آن را الگوی زندگی خود قرار دهند.

وی خاطر نشان کرد: زندگی مردم با شهرداری دو سویه است و باید این طرز تفکر در جامعه نهادینه شود که در ازای عوارضی که از مردم گرفته می شود به آنان خدمات ارائه می شود و همه با کمک همه به پیشرفت و توسعه منطقه و شهر کمک کنیم و در این میان روابط عمومی ها نقش موثری در آموزش و نهادینه شدن فرهنگ تعامل دوسویه شهرداری و شهروندان دارد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/08/03
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان