در قالب جشنواره سلامت زنان : بانوان کاشانی به صندلی غربالگری تکیه زدند/کارگاه‌های «سل و هپاتیت» و «سرطان‌های شایع در زنان» برگزار شد

در قالب جشنواره سلامت زنان : بانوان کاشانی به صندلی غربالگری تکیه زدند/کارگاه‌های «سل و هپاتیت» و «سرطان‌های شایع در زنان» برگزار شد

سومین روز جشنواره سلامت زنان با برگزاری برنامه‌های مختلفی از جمله کارگاه و غربالگری «سل و هپاتیت» و «سرطان‌های شایع در زنان» در کاشان به پایان رسید.

به گزارش  پایگاه خبری پیک سیلک ، در سومین روز جشنواره سلامت زنان که با عنوان «زن قلب خانواده» در کاشان اجرا می‌‌شود بانوان کاشانی از خدمات مختلفی در حوزه مقابله با بیماري‌ها بهره‌مند شدند.

در نخستین گام،‌ مدرسه دخترانه شهید واحدی، میزبان کارگاه آموزشی شیوه‌های پیشگیری و مقابله با «سل و هپاتیت» بود که در آن مهرداد هدایتی کارشناس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان به عامل‌ها و بسترهای ایجاد این نوع بیماری‌ها اشاره کرد و راه‌های جلوگیری از بروز آن را برای شرکت‌کنندگان تشریح کرد.

همچنین در حاشیه این کارگاه، افراد خطرپذیر و مستعد ابتلا به سل و هپاتیت توسط کارشناسان، شناسایی و برای ایمن‌سازی و انجام فرآیند پیشگیری به مراکز درمانی معرفی شدند.

در ادامه بانوان کاشانی در جامعه نابینایان و کم‌بنیایان میهمان کارگاه سرطان‌های شایع در زنان شدند و از نکات آموزشی کارشناسان دیگر علوم پزشکی کاشان زهرا کچویی و زینب‌السادات حاجی‌زاده در خصوص دلایل و عوامل ابتلا به این بیماری فراگیر بهره‌مند گردیدند.

«عادات زندگی نامناسب»، «شیوه‌های تغذیه غیراصولی»، «استرس و اضطراب‌های مستمر»، «عدم رعایت استانداردهای بهداشتی» و... از جمله مواردی بود که متخصصان این کارگاه به عنوان عوامل ایجاد بروز توده‌های سرطانی در زنان هشدار دادند.

همچنین فرآیند غربالگری برای پیشگیری از سرطان‌های شایع نیز با شرکت حاضران در این کارگاه صورت پذیرفت و کارشناسان پس از بررسی شرایط افراد دارای زمینه ابتلا، آنان را برای بررسی بیشتر به مراکز معتبر درمانی ارجاع دادند.

جشنواره سلامت زنان با عنوان زن قلب خانواده به همت اداره شهر سالم مدیریت خدمات و مشارکت‌های اجتماعی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کاشان برگزار می‌شود.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/30
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان