تحول بزرگ برای کاشان در گرو حل مشکلات حوزه گردشگری

تحول بزرگ برای کاشان در گرو حل مشکلات حوزه گردشگری

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک : معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در جلسه انجمن میراث فرهنگی شهرستان، اظهار داشت: این انجمن در راستای معرفی صحیح میراث فرهنگی و پاسداری از آن و به منظور جلب حمایت مادی و معنوی و مشاركت همه جانبه عموم مردم و دستگاه های اجرایی در زمینه پژوهش، حفظ، احیاء ، معرفی و آموزش میراث ارزشمند تاریخی و فرهنگی کاشان تاسیس و شروع به کار نموده است.

رئیس انجمن میراث فرهنگی کاشان گفت: هر کدام از مباحث و مشکلاتی که امروز در بحث میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهد هستیم، چه از نظر فرهنگی و یا اجرایی حل شود شاهد تحولی بزرگ در شهرستان کاشان خواهیم بود.

معاون استاندار اصفهان در خصوص شرح وظایف این انجمن اظهار داشت: در انجمن میراث فرهنگی شهرستان کاشان که به ریاست فرماندار تشکیل می شود اولویت ها و ضرورت هایی که در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری وجود دارد را ابتدا با همفکری و تجزیه تحلیل مورد بررسی قرار می گیرد و سپس دستگاه های اجرایی در راستای ماموریت های خود مصوبات را پیگیری کرده  تا نیازها و مشکلات این حوزه ساماندهی شود و شاهد رشد و توسعه روز افزون این صنعت در منطقه باشیم.

"حمیدرضا مومنیان" بازار کاشان را نمونه ای ازظرفیت ها و پتانسیل های این شهرستان دانست و ضمن توجه ویژه به آن افزود: در حال حاضر تمایل بسیاری برای ایجاد مجتمع های تجاری در شهرهای بزرگ وجود دارد که در آن مشاغل مشابه در یک مجموعه قرار میگیرد که این بحثی علمی است و امکان تسهیل انتخاب کالا برای مردم بالا می رود و همچنین فروش و رونق بیشتر را در پی دارد و ما از دیرباز این موضوع را در بازار کاشان شاهد هستیم که سرا ها و راسته هایی مخصوص ( نظیر تمچه امین الدوله ویژه فرش، راسته بزازها، بازار رنگرزها، راسته کفاش ها و . . . ) وجود دارد و بخشی از بازار را به خود اختصاص داده است.

وی در خصوص اهمیت و اعتبار بازار در بین مردم کاشان افزود: بازار کاشان اهمیت ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه دارد و حتی وجود کسب و کارهای خرد و کوچک که در بازار فعالیت دارند دارای اعتبار و اعتماد بیشتری نسبت به مکان های دیگر در نزد افکار عمومی هستند.

فرماندار کاشان در بحث اهمیت حوزه گردشگری گفت: کاشان اکنون شهری جهانی است و از تمام دنیا برای بازدید و اقامت به این شهر سفر می کنند پس لازم و ضروری است که در انتخاب و به کارگیری افراد شایسته در این خصوص دقت لازم بعمل آید و در قسمت هایی که افراد به صورت مستقیم با گردشگران در ارتباط هستند از نیروهای مناسب وخوش برخورد و آشنا به مباحث و اصول گردشگری استفاده شود.

رییس انجمن میراث فرهنگی شهرستان کاشان در ادامه افزود: در مباحث گردشگری، فرهنگ سازی موضوعی حیاتی و مهم بشمار می رود که باید به آن توجه بسیار شود و باید از ظرفیت بالای آموزش و پرورش در این زمینه استفاده شده و در مقاطع مختلف تحصیلی نشست هایی با این موضوع برای دانش آموزان برگزار کند.

"حمیدرضا مومنیان" در ادامه گفت: رفع موانع و مشکلات موجود در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری و رسیدن به توسعه همه جانبه اهمیت بسیاری دارد و تمامی دستگاه ها باید در زمینه حفاظت از میراث فرهنگی که جزو سرمایه های ملی است تلاش کنند.

فرماندار کاشان در پایان با تاکید بر توجه ویژه دولت تدبیر و امید به موضوع گردشگری خاطر نشان کرد: باید تمامی دستگاه ها و اعضای انجمن، مشکلات و موانع موجود در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری را بدون هیچگونه ملاحظه ای مطرح نمایند و همگی نیز برای حل آن مشکل با جدیت وارد عمل شوند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/26
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان