نخستین «لندآرت» در قلعه تاریخی «قوام زنگ» نوش آباد رونمایی شد

نخستین «لندآرت» در قلعه تاریخی «قوام زنگ» نوش آباد رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / روز جمعه ۲۱مهرماه، نخستین لند آرت گروهی، به همت پویا آریان پور، برنده دومین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام در سال ۱۳۸۱و پنجمین دوسالانه نقاشی تهران در سال ۱۳۷۹، توسط هنرمندان دوستدار طبیعت و محیط‌زیست در قلعه تاریخی قوام زنگ شهر نوش‌آباد رونمایی شد.
اجرای نخستین لندآرت، ۴۰ نفر از هنرمندان دوستدار طبیعت و محیط‌زیست روز جمعه ۲۱ مهر در قلعه تاریخی قوام زنگ نوش آباد واقع در جاده زیارت فیض‌آباد این شهر نوش آباد رونمایی شد و به معرض نمایش عموم گذاشته‌شد
پویا آریان پور سرپرست گروه دوستدار طبیعت و محیط‌زیست در حاشیه رونمایی لندآرت در شهر زیرزمینی نوش آباد در گفتگو با خبرنگاران گفت: ۴۰ نفر از هنرمندان دوستدار طبیعت و محیط‌زیست به مدت ۱۰ روز آثار خود را در فضایی به وسعت ۱۰ هکتار خلق کردند.
برنده دومین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام افزود: هدف از انجام این اقدام فرهنگی- هنری انتقال یک پیام آشتی و دوستی با طبیعت و مسئولیت همگانی برای حفظ منابع محیط‌زیست به تمام شهروندان ایرانی است.
به گفته‌ آریان پور هنرمندان در اجرای این پروژه، از مصالح طبیعی و ارگانیک و آلی مانند چوب، سنگ، برگ، فلز و غیره استفاده کردند تا اثر هنری خود را در فضای بکر و به‌دوراز تمدن و تکنولوژی اجرا کنند.
برنده پنجمین دوسالانه نقاشی تهران در سال ۱۳۷۹، با اشاره به اینکه لندآرت یا هنر زمینی، یک سبک هنری است که بر فرآیندهای طبیعت تأکید می‌کند، تصریح‌ کرد: این هنر نخستین بار در ۱۹۶۸ پدید آمد تا تذکری برای عموم مردم باشد که چگونه دنیای اطرافمان را ببینیم و درباره آن فکر کنیم، چگونه هنر می‌تواند آینده سیاره ما را تضمین کند و زندگی ما را غنی کند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/23
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان