موزه اسباب‌بازی و عروسک خیمه‌شب‌بازی کاشان بازگشایی می‌شود

موزه اسباب‌بازی و عروسک خیمه‌شب‌بازی کاشان بازگشایی می‌شود

موزه اسباب‌بازی و عروسک خیمه‌شب‌بازی کاشان پس از طی مرمت به‌زودی با شکلی نوینی در موزه‌داری بازگشایی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از خبرگزاری میزان، موزه اسباب‌بازی کاشان یکی از موزه‌های متفاوت کشور است که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود. موزه‌ای که بر بزرگ‌سالان فرصتی برای سرک کشیدن در نوستالژی‌هایشان و برای کودکان فرصتی برای آشنایی با عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌ها، یادگیری و بازی است. این موزه که یک سال گذشته به دلیل مرمت بنا تعطیل بوده طی هفته‌های آینده بازگشایی خواهد شد. موزه اسباب‌بازی کاشان این بار شکل متفاوتی به خود گرفته است.

امیر سهرابی، مدیر موزه اسباب‌بازی کاشان به خبرگزاری میزان گفت: در راستای توسعه موزه طرح اضافه کردن بخش اقامتی به موزه را اجرا کردیم. اضافه شدن بخش اقامتی به معنای خانه موزه شدن بود.
وی افزود: این اتفاق دو وجه دارد. بخش اقامتی می‌تواند در موضوع اقتصادی به موزه کمک کند و در تأمین هزینه‌های موضوع کمک کند. کمک اقتصادی ضمن حفظ حیات موزه، پروژه‌های مرمتی، فرهنگی و پژوهشی موزه نیز پیش می‌روند.

سهرابی گفت: وجه دیگر این است که در فضای گردشگری فرهنگی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی فضای جدید اضافه خواهد شد و گردشگران می‌توانند شب را در موزه بمانند.

وی افزود: شب ماندن در موزه می‌تواند گردشگر را در حال و هوای موزه نگه دارد و موزه برنامه‌های بیشتری را داشته باشد. وقتی در نوع اقامت دارید به‌طور مثال روز با مجموعه موزه آشنا می‌شوید و موزه را می‌بینید. عصر در کارگاه عروسک‌سازی شرکت و شب هم خیمه‌شب‌بازی تماشا می‌کنید. این اتفاق گردشگر را بیشتر با موضوع موزه درگیر می‌کند.

سهرابی درباره نحوه مرمت و اقامتی شدن این موزه نیز گفت: بنای موزه یک طبقه زیرین داشت که در حوالی سال‌های ۶۰ صاحب‌خانه قبلی، حوض‌خانه را تخریب و روی حیاط سقف زده بود و این بنا مانند دیگر بناهای تاریخی کاشان الگوی گودال باغچه داشت.

مدیر موزه اسباب‌بازی کاشان گفت: در این پروژه بخشی از فضای سقف به سبک گودال باغچه باز شد و در طبقه پایین نیز با مرمت فضای جدیدی برای آثار موزه ایجاد شد. همچنین تماشاخانه‌ای هم برای اجرای نمایش‌های سنتی ایجادشده است.

سهرابی اظهار امیدواری کرد: پروژه در مراحل آخر است و طی یک ماه آینده موزه بازگشایی می‌شود و فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/23
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان