در چهارمین روز از هفته نیروی انتظامی نشست خبری سرهنگ پورکاوه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان

در چهارمین روز از هفته نیروی انتظامی نشست خبری سرهنگ پورکاوه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک: مسعود قرائتی/  در چهارمین روز از هفته ای که به نام نیروی انتظامی نامگذاری گردیده فرماندهی نیروی انتظامی کاشان در نشستی خبری گوشه ای از فعالیت های نیروی انتظامی را برای اصحاب رسانه تشریح نمود. در این نشست که روز دوشنبه 17 مهرماه پس از مراسم صبحگاه مشترک در محل ستاد این فرماندهی تشکیل شد، سرهنگ علی پورکاوه آماری از تماس‌های مردمی، وقوع جرم ،سرقت و کشفیات مواد مخدر را به آگاهی خبرنگاران رساند. وی افزایش تماس‌های تلفنی را ۳۴ درصد و به تعداد 7700 نوبت ذکر نمود، که یشترین تماس ها در باب اختلافات خانوادگی و ملکی یعنی ۳۱ درصد بوده است. جرایم راهنمایی رانندگی ۲۴ درصد، نزاع و درگیری ۱۷ درصد، سرقت ۱۱ درصد و مواد و مفاسد اجتماعی ۹ درصد به ترتیب در رده‌های بعدی آمار قرار دارند. پورکاوه  فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ را ، ۷۲ درصد پرداختن عملیاتی، ۱۱ درصد مشاوره ای و مابقی را غیر قابل رسیدگی تشخیص داد. این فرماندهی درباره شاخص سرقت که رده چهارم جدول فعالیتهای نیروی انتظامی را شکل می دهد اظهار داشت :بیشترین سرقت ها را سرقت موتور سیکلت و قطعات داخل خودرو شکل می دهد، یعنی ۲۲ درصد موتور موتور سیکلت و ۲۰ درصد سرقت قطعات می باشد. وی در ادامه اظهار داشت :۶0  درصد سرقت‌های ۶ ماهه اول امسال منجر به کشف شده و ۱۹ درصد سرقت مغازه ها کاهش داشته است.

 درباره ی مواد مخدر

سرهنگ پورکاوه میزان کشفیات مواد مخدر را در شش ماهه اول امسال ۴۳۶ کیلوگرم اظهار نمود که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۳ درصد افزایش رشد را نشان می دهد. در این رده از فعالیت‌ها ۷۳ نفر توزیع‌کننده ،۴۴۲ نفر خرده فروش و ۱۱۹ قاچاقچی دستگیر شده اند.

 میزان تصادفات

 در نشست خبری روز دوشنبه نیروی انتظامی دو تن از معاونت‌های این نیرو به نام‌های سرهنگ دوم محسن زارع  سرپرست پلیس راهور وسرگرد احمد نیکخواه جانشین حفاظت اطلاعات به اضافه محمد حسین تقوایی معاونت اجتماعی نیز حضور داشتند. سرپرست پلیس راهور کاهش میزان تصادفات منجر به فوت درون شهری را ۴۵ درصد و جرحی را ۴۶ درصد اعلام نمود، همچنین این میزان در مقیاس برون‌شهری ۴۵ درصد فوتی و ۴۵ درصد جرحی داشته است.

زارع میزان تصادفات خسارتی را دارای ۳۵ درصد افزایش خواند که اکثراً درون شهری بوده است. فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان از همه رسانه‌ها خواست تا در باب رعایت نکات ایمنی مخصوصاً موتورسواران فرهنگ‌سازی نمایند.

پورکاوه گفت: اگر تصادفات موتورسیکلت کنترل شود در خیلی از موضوعات نتایج خوبی خواهیم داشت وی در باب همکاری خانواده ها لب به گلایه گشود و گفت: اکثرا مشاهده می‌شود که مردی همسر و کودکان خود را سه یا چهار ترکه سوار موتور نموده و در شهر جولان می‌دهد در حالی که خود خانمها و فرزندان باید مرد خانه را ملزم به رعایت نکات ایمنی، مخصوصاً استفاده از کلاه ایمنی نمایند نه اینکه خودشان هم شریک این موتورسواری خطرناک شوند. فرمانده نیروی انتظامی کاشان درباره شکایات واصله به کلانتری های شهرستان اظهار داشت: خوش بختانه با وساطت معاونت اجتماعی ناجا ۷۵ درصد شکایات واصله به کلانتری ها منجر به رضایت گردیده و از رسیدن آنها به دستگاه قضایی و تشکیل پرونده قضایی جلوگیری شده است و این موفقیت بزرگی محسوب می‌شود.

 در پایان فرماندهی نیروی انتظامی و معاونین آن به سوالات و ابهامات خبرنگاران در زمینه‌های مختلف پاسخ دادند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/19
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان