در قالب هفته تعزیه و سقاخوانی: هفدهمین سوگواره «هنر در ساحت عاشورا» در منطقه فرهنگی کاشان برگزار می شود

در قالب هفته تعزیه و سقاخوانی: هفدهمین سوگواره «هنر در ساحت عاشورا» در منطقه فرهنگی کاشان برگزار می شود

هفدمین سوگواره هنر در ساخت عاشورا با محوریت هفته تعزیه و سقاخوانی منطقه فرهنگی کاشان، در این خطه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل ازروابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، در این سوگواره که از 22 تا 28 مهرماه جاری(مصادف با 23 تا 29 محرم‌الحرام) در دیار مومنان و برخی از شهرهای منطقه فرهنگی کاشان برگزار می شود برنامه های مختلفی چون تعزیه، سقاخوانی، شب شعر،‌ رونمایی کتاب و...همزمان با هفته تعزیه و سقاخوانی در این منطقه اجرا می گردد.

در شنبه 22 مهرماه نخستین روز، تعزیه حضرت علی  اکبر(ع) در میدان ولی سلطان از ساعت 19 اجرا می شود تا آیین افتتاحیه سوگواره همراه با کاری از گروه تعزیه خوانی باب الحوائج کاشان برگزار شود.

در دومین گام، ‌حسینیه حضرت علی اصغر(ع)  واقع در خیابان امام خمینی(ره) کاشان میزبان تعزیه کوچکترین سرباز دشت نینوا است که توسط گروه تعزیه خوانی حضرت علی اکبر(ع) قزاآن در شامگاه یکشنبه 23 مهرماه از ساعت 19 اجرا می‌شود.

مجمع تعزیه‌خوانی خیمه داران اهل بیت(ع) اسحاق آباد اجراکننده تعزیه حضرت ابوالفضل(ع) در بازار تیمچه امین الدوله در عصر24 مهرماه از ساعت 16 هستند؛ «شب شعر عاشورایی» عنوان برنامه دیگری است که توسط کانون نشر فرهنگ اسلامی کاشان در فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در این تاریخ، از ساعت 18 برگزار می شود.

تعزیه طفلان حضرت مسلم بن عقیل(ع)، کاری از گروه تعزیه خوانی شهدای طاهرآباد در خانه تئاتر جنب مسجد آقابزرگ و تعزیه حضرت ابوالفضل(ع) توسط گروه تعزیه خوانی حضرت سیدالشهدا(ع) مشکات در حسینه سوریجان میدان قاضی اسدالله به ترتیب در روزهای 25 و 26 مهرماه از ساعت 19 اجرا می شود.

برگزاری آیین سقاخوانی و تقدیر از پیشکسوت این عرصه حجت الاسلام معتمدی در خانه ابریشم‌چی جنب زیارت طاهر و منصور(موزه عاشورا) توسط موسسه احیای فرهنگ کاشان نیز در آخرین پنجشنبه مهرماه از ساعت 19 صورت می گیرد.

آیین پایانی هفدمین سوگواره هنر در ساحت عاشورا نیز شامل تقدیر از تعزیه خوان ها و رونمایی از کتاب «مبانی شبیه خوانی» نوشته داوود فتحعلی بیگی با حضور این استاد و محسن هاشمی از تعزیه خوانان برجسته در شامگاه جمعه  28 مهرماه همزمان با 29 محرم در مجتمع فرهنگی شهدای هیئت محبان اهل بیت(ع) خیابان غزنوی برگزار می شود.

شایان ذکر است این سوگواره به همت فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری خانه تئاتر، موسسه احیای فرهنگ،‌شورای تعزیه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار می گردد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/19
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان