ارسال آثار تا 10 آبان ماه: فراخوان سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان اعلام شد

ارسال آثار تا 10 آبان ماه: فراخوان سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان اعلام شد

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان از اعلام فراخوان سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، سید مهدی رضوی زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: این سازمان با هدف گردهمایی و رقابت سازنده هنرمندان، ارتقای سطح هنرهای نمایشی و ایجاد فرصت حمایت از گروه های نمایشی در نظر دارد جشنواره سیزدهم را با بهره گیری از تجربیات ارزشمند گذشته و البته با رویکردی جدید در دی ماه سال جاری برگزار کند.

وی، پرداختن به سبک زندگی اسلامی-ایرانی را به همراه ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از موضوعات و اولویت های سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان ذکر و خاطرنشان کرد: یادآوری آرمان و ارزش های والای دینی و اعتقادی در کنار الزامات و اقتضائات زندگی امروز  می تواند محتوای مناسبی را برای آثار هنری به خصوص هنر نمایش به ارمغان آورد.

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، با یادآوری رسالت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در عرصه «اجتماعی و فرهنگ شهروندی»، آن را اولویت موضوعی دیگر جشنواره سیزدهم نام برد و افزود: : بر این اساس هنرمندان حوزه نمایش می‌توانند با ارائه آثاری در زمینه‌های «آيين همسايه داري و آپارتمان نشيني»، «فرهنگ ترافیک»، «مشارکت اجتماعی»، «محیط زیست»، «مراقبت از اموال عمومی» و «برخورد با گردشگر» و... متولی فرهنگ حوزه مدیریت شهری را در انجام وظیفه خطیر خویش یاری کنند.

رضوی زاده، «10 آبان ماه» سال جاری را آخرین زمان ارسال متون نمایشی ذکر و عنوان کرد: پس از ارسال آثار، نتایج بازخوانی متون تا 20 آبان ماه اعلام می شود که منتخبان حداکثر تا 20 آذرماه برای ارسال لوح فشرده آثار نمایشی خود فرصت دارند.

وی  با اشاره به برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر از 14 تا 21 دی‌ماه سال جاری بیان کرد: آثار نهایی راه یافته به جشنواره  سیزدهم، حداکثر تا اول دی ماه اعلام می شود.

متولی برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در خصوص بخش های مختلف این دوره از جشنواره عنوان کرد: در این جشنواره به منظور افزایش بعد آموزشی و غنای محتوایی، علاوه بر دو بخش نمایش صحنه‌ای و خیابانی، کارگاه‌های آموزشي و نشست هاي تخصصي با حضور صاحب‌نظران و اساتید برجسته عرصه تئاتر در نظر گرفته شده است.

رضوی زاده، بخش صحنه ای را تنها حوزه رقابتی جشنواره سیزدهم ذکر و تصریح کرد: با توجه به رویکرد کیفیت‌محوری در این دوره از جشنواره، حداکثر تعداد آثار قابل پذیرش در بخش صحنه ای، 20 نمایش است.

وی، همچنین در خصوص بخش غیررقابتی نمایش های خیابانی، حداکثر تعداد آثار قابل پذیرش در این حوزه را 10 نمایش بیان و اضافه کرد: نمایش های این بخش با موضوع شهروندی و آسیب های اجتماعی، به عنوان مضمون اصلی، این گونه نمایشی در جشنواره سیزدهم اجرا می شود.

 به گفته وی، کمک هزینه تعلق گرفته به گروه های نمایشی در جشنواره سیزدهم بر اساس ارزیابی ستاد برگزاری جشنواره و بر مبنای گونه نمایشی و با معیارهایی نظیر سطح کیفی، تعداد بازیگران، بعد مسافت، نیازهای اجرا و...صورت می گیرد.

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز برای جشنواره گفت: متقاضیان نخست باید با مراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی mehrfestival.ir  به ثبت نام و دریافت کد رهگیری مبادرت ورزیده و همچنین سه نسخه از متن نمایشنامه را به همراه فیلم نمایش از طریق پست به نشانی دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

رضوی‌زاده در مورد مدارک مورد نیاز متقاضیان حضور در جشنواره نیز گفت: علاقه مندان باید علاوه بر مجوز كتبي نويسنده، چكيده سوابق هنري كارگردان، چكيده سوابق هنري گروه و خلاصه متن نمايش را در یک صفحه A4  و به صورت تایپ شده، به دبیرخانه ارائه کنند.

وی همچنین بر لزوم ارسال سه نسخه متن نمایشی تایپ شده در بخش صحنه ای و سه حلقه لوح فشرده فیلم نمایش در بخش خیابانی (ترجیحا با فرمتVOB یا MP4) به دبیرخانه جشنواره از طریق پست تأکید کرد.

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، در خصوص راه های ارتباطی با دبیرخانه جشنواره سیزدهم متذکر شد:  متقاضیان می توانند آثار خود را به «كاشان، ميدان شورا، بلوار شهيدان خاندايي، فرهنگسراي مهر، دبیرخانه سیزدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان» با کد پستی 1311-87135 ارسال و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 1-03155424200 تماس حاصل یا به تارنمای رسمی جشنواره به نشانی mehrfestival.ir  مراجعه کنند.

     

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/18
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان