نشست صمیمانه مدیران شهرداری کاشان برگزار شد/  برند احترام بایست در شهرداری همه گیر شود

نشست صمیمانه مدیران شهرداری کاشان برگزار شد/  برند احترام بایست در شهرداری همه گیر شود

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک : شهردار کاشان در نخستین نشست صمیمانه فصلی مدیران شهرداری کاشان در دوره جدید مدیریت شهری گفت: برند احترام باید در شهرداری نهادینه و همه گیر شود.

در این نشست که به عنوان نخستین نشست فصلی مدیران شهرداری کاشان در دوره مدیریت جدید شهری با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری برگزار شد، سعید ابریشمی راد شهردار کاشان با ابراز خرسندی از بازگشت به جمع خانواده شهرداری کاشان، بیان کرد: امروز پس از 10سال به شهرداری کاشان بازگشته ام و احساس تعلق نسبت به خانواده شهرداری در من وجود داشته و دارد.

وی با بیان اینکه امروز کاشان به یک تفکر نو برای ادامه سازندگی احتیاج دارد، تصریح کرد: توانمندی مدیران شهرداری کاشان بر من پوشیده نیست و این لشکر توانمندی که در مدیریت شهری است جای نگرانی باقی نمی گذارد.

ابریشمی راد تاکید کرد: تغییر و تحول در مدیریت شهری یک امر طبیعی است و امیدوارم خداوند بنده را لایق خدمتگزاری بداند و مهم این است که بدانم کجاهستم و قرار است به کجا برسم و باید چگونه به آنجا برسم.

شهردار کاشان به میزان بدهی شهرداری اشاره کرد و گفت: تا امروز  510 میلیارد تومان  بدهی شهرداری کاشان است و بر اساس منابع درآمدی که تا اکنون می شناسیم این عدد بسیار بالاییست ولی در مقیاس با منابع جدید که چیزی غیر از منابع موجود است و باید شناسایی شود عدد بزرگی نیست.

ابریشمی راد خاطرنشان کرد: مدیریت شهری بایست به دنبال شناسایی منابع جدید، تولید ثروت و نگاه متفاوت به منابع باشد.

منابع انسانی مولد؛ بالاترین سرمایه سازمانی است

شهردار کاشان با اشاره به اینکه بزرگترین و معتبرترین سرمایه یک سازمان منابع انسانی آن است؛ بیان کرد: الزاما نیروی یک سازمان منابع یک سازمان نیست مگر اینکه نیرویی مولد باشد و منابع انسانی بالاترین سرمایه سازمانی است.

به گفته وی هر قسمتی از مشکلات کنونی شهرداری کاشان با دست مدیران و سرمایه های اصلی این سازمان بزرگ قابل حل شدن است و تمام برنامه های مدیریت شهری باید با همراهی و همفکری مدیران شهرداری به منصه ظهور برسد و لازمه این ارتباط و همیاری شناخت بیشتر است.

ابریشمی راد به بیان دیدگاه های مدیریت جدید شهری پرداخت و گفت: رویکرد مشارکتی رویکردی است که من در برنامه خود دارم و رسیدن به این هدف همراهی و حضور خلاقانه مدیران را می طلبد.

*بایست برند احترام در شهرداری همه گیر شود

شهردار کاشان تاکید کرد: به دلیل کمبود منابع پروژه های بسیاری متوقف شده و شروع مجدد آنها در پی دارنده هزینه هاست، بدهی ها و پرونده های حقوقی نیز موجب خدشه دار شدن اعتبار این سازمان و کم شدن اعتماد اجتماعی و عمومی می شود، در صورتی که بزرگترین دارایی شهرداری همین اعتماد اجتماعی است و "احترام"   راهکار برگرداندن اعتبار و اعتماد شهروندان است، احترامی که باید از خودمان آغاز شود و به مخاطب تسری پیدا کند.

وی با بیان اینکه امروزه یک سازمان خدماتی بزرگ با ساختار سلسله مراتب وظیفه ای پیش نمی رود و سازمان ها باید به صورت گروهی کار کنند، گفت: برخورد با ارباب رجوع و یکدیگر بایست با احترام باشد و اگر این نگاه در اجرای پروژه ها رعایت شود دیگر پروژه ای نیمه کاره باقی نخواهد ماند و این بدین معناست که شهرداری برای شهروندان احترام قائل است.

اداره پایش و ارزیابی عملکرد تاسیس می شود

ابریشمی راد خاطرنشان کرد: خود کنترلی از دیگر لازمه های پیشبرد اهداف و رسیدن به اعتماد و اعتبار است و سرعت و حجم کار نباید مانع این کنترل شود، همچنین ارزیابی و کنترل بایست موجب بهبود عملکرد باشد و در این جهت اداره پایش و ارزیابی عملکرد با همکاری معاونت برنامه ریزی تاسیس خواهد شد.

شهردار کاشان افزود: این اداره باید به سرعت ایجاد شده و هدف از ایجاد این اداره کنترلی است که به بهتر شدن عملکرد منجر بشود.

وی با بیان اینکه مدیریت از برنامه ریزی آغاز و به کنترل ختم می شود، گفت:  این یک چرخه است و کارایی برای ساختار و بهره بری در فعالیت ها دو موضوعی است که افزایش کارایی را در بردارد.

ابریشمی راد افزود: برای رسیدن به این مهم باید از تکنولوژی روز استفاده شود و شعار کاشان برای فردا با همین رویکرد اجرایی می شود چراکه رمز ایفای نقش ما در تحقق این شعار بهره وری در منابع است.

شهردار کاشان رویکرد اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: این رویکرد نیز یکی از شاخصه های مدیریت شهری در دوره جدید خواهد بود و نگاه اجتماعی با این رویکرد در فعالیت های شهرداری تقویت می شود.

اساس کار باید در جهت رشد و تعالی باشد

 

علی رسول زاده رئیس شورای اسلامی شهر کاشان در ادامه این نشست با بیان اینکه اساس کار باید در جهت رشد و تعالی و تزریق روحیه امیدآفرینی در خانواده بزرگ شهرداری باشد، گفت: حمایت از کارکنان در مجموعه ای که در همه امور شهر می خواهند خدمت گزار مردم باشند باید به صورت همه جانبه صورت بپذیرد.

وی تاکید کرد: دعوت به وحدت و اتحاد و ایجاد همدلی موجب خدمترسانی دقیق می شود و لازمه خدمترسانی صحیح در شهر بزرگی مانند کاشان همین اتحاد و پرهیز از اختلافات است.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان افزود: امروز تمام اراده و تلاش ما باید برای پیشبرد بهتر کارها باشد، یک مجموعه کار را به خوبی جلو می برد و باید تمام شهر و ارگان ها برای این مهم، یکپارچه عمل کنند.

رسول زاده به نحوه انتخاب شهردار توسط اعضای پارلمان شهری اشاره کرد و گفت: شورا برای انتخاب شهردار بیش از 110 ساعت جلسه برگزار کرد تا از بین 15 گزینه دکتر ابریشمی راد انتخاب شد.

به گفته وی کاشانی بودن شهردار، بیش از 20 سال سابقه درخشان کاری، مدارک و تحصیلات و نوع برنامه ارائه شده از ویژگی های دکتر ابریشمی راد است.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان بیان کرد: شایسته سالاری، تخصصی کارکردن و بالابردن قدرت برنامه ریزی پیشرفت و اعتلای شهر را در پی دارد و اگر شهری به توسعه می رسد با کارهای تخصصی و علمی بوده و این رمز موفقیت است.

*200هزار تن آسفالت ریزی در دوره سرپرستی

در ادامه این نشست بهروز گرانمایه سرپرست سابق شهرداری کاشان به ارائه گزارش عملکرد 45روزاخیر پرداخت و اظهار کرد: در دوره سرپرستی هیچ پروژه ای از پا نایستاد و تمامی طرح ها بدون وقفه ادامه پیدا کرد.

وی افزود:  در این دوره بالغ بر 20هزار تن آسفالت ریزی در سطح شهر صورت گرفت که معادل بیش از 200هزار متر مربع آسفالت ریزی است.

سرپرست سابق شهرداری کاشان بیان کرد: .در این دوره 45روزه فرصت شد تا کمیته های ویژه با هدف مدیریت بهتر تشکیل شود که شامل کمیته تخصیص هزینه ها، برنامه ریزی نیروی انسانی، حقوقی و املاک، پروژه های عمران و فرهنگی اجتماعی می شود.

همچنین در انتهای این نشست از زحمات محمد حقیقی قائم مقام سابق شهرداری کاشان تقدیر به عمل آمد و سعید عطایی شاد به عنوان مشاور امور اجتماعی و فرهنگی منصوب شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/17
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان