مراسم تودیع و معارفه شهردار : رضوی ها و جناح اقلیت شورا از غایبان بودند

مراسم تودیع و معارفه شهردار : رضوی ها و جناح اقلیت شورا از غایبان بودند

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک : مسعود قرائتی / مراسم تودیع شهردار قدیم و معارفه شهردار جدید عصر روز پنج شنبه ۱۳ مهرماه با حضور پر تعداد شرکت کنندگان در سالن دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد. در این جلسه که تودیع شونده آن یعنی سید محمد ناظم رضوی به اضافه رضوی پدر و هاشمی طاهری و عفت پدرام فر ( سه تن ازجناح  اقلیت شورا) حضور نداشتند، ابتدا فرماندار کاشان دو انتخاب سال جاری را نشانه مشارکت بالای مردم و صحه گذاشتن بر دولت تدبیر و امید دانست و اظهار امیدواری نمود که امروز هم مثل ۲۹ اردیبهشت باشد.

 سخنران بعدی مراسم نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل بود. ساداتی نژاد با اشاره به فراگیر بودن خدمات شهرداری در دوره ناظم رضوی گفت: خوزستان هفت فرودگاه دارد در حالیکه اصفهان تنها یک فرودگاه داشت و این ضرورت فرودگاه کاشان را تایید می نماید. ساداتی نژاد خطاب به استاندار که در جلسه حضور داشت گفت : من همیشه در حوزه اختیارات و تفویض اختیارات با استاندار صحبت کردم نه در باب تخصیص بودجه چراکه کاشان شهر پردرآمدی است و مردم خودشان درآمد دارند تا بودجه‌های عمرانی را تامین کنند.

 رسول زاده در مقام رئیس شورا با اشاره به خدمات شهردار سابق گفت:  شهر موقعی تحول خواهد داشت که نقشه راهنمای عملی داشته باشد. زیاده‌خواهی است اگر همه کارها را به عمده شهردار بگذاریم و انتظارات زیاد داشته باشیم. اما نقشه شهردار و شورا در عمارت این شهر قابل چشم پوشی نیست.

وی در پایان گفت: باید قانون و نظارت پذیری از اولویت‌های مجموعه شهرداری باشد.

 رسول زرگرپور استاندار:

 برای ما مهم است که کی شهردار می شود

 استاندار در سخنرانی خود استان اصفهان را از جمله استان‌های کشور نامبرد که شهرنشینی در آن در صد درصد بالایی دارد. وی این میزان را در میان ۱۰۷ شهر این استان ۷۵ درصد و در خود اصفهان هشت و پنج درصد اعلام نمود. در این میان ۴ شهر بالای ۲۰۰ هزار نفر و ۱۰۳ شهر زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. زرگرپور ضمن برشمردن مشخصه های کاشان ابراز نمود برای ما مهم است که چه کسی شهردار این شهر می‌شود

وی در تبیین وظایف شورا و شهرداری اعلام نمود: شورای شهر مرکز تصمیم‌گیری برای شهر است آن هم به صورت تام و تمام ، اما اجرا تنها در حد وظایف شهردار است.  شورا می‌تواند در اجرا نظارت کند نه تصمیم گیری.

 استاندار در پایان شهردار موفق را نه در اجرا و احداث پارک و اتوبان و بزرگراه بلکه شهردار موفق را شهرداری دانست که بتواند گل لبخند را بر لب شهروندان بنشاند.

 پایان بخش مراسم، سخنرانی کوتاه شهردار جدید سعید ابریشمی راد،  اهداء لوح یادبود به شهردار سابق بود که البته در غیاب ایشان تحویل رسول زاده رئیس شورا گردید تا به ایشان واصل نماید. قرائت و اهدای حکم شهردار جدید و عکس یادگاری توسط حاضرین در روی سن از دیگر برنامه‌های پایانی مراسم بود.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/15
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان