تن گلاب و شربت‌های رنگی غیرمجاز در کاشان معدوم شد

تن گلاب و شربت‌های رنگی غیرمجاز در کاشان معدوم شد

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از ایسنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: بیش از هشت تن گلاب، عرقیات و شربت‌های رنگی غیرمجاز پس از کشف و جمع آوری از مراکز فروش، معدوم شد.
به گزارش ایسنا– منطقه اصفهان در کاشان، سیدعلیرضا مروجی اظهار کرد: امروزه در صنایع غذایی از رنگ‌های خوراکی مصنوعی و غیرمجاز به میزان زیادی در تهیه انواع شربت‌های رنگی، آب‌میوه، بستنی، جوجه‌های رنگی و انواع شیرینی‌جات استفاده می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: افزودنی‌های غیرمجاز به منظور جذب مشتری، با پوشش دادن رنگ نامطلوب محصول و شدت بخشیدن به رنگ یا هویت ماده غذایی استفاده می‌شود و اغلب منشأ شیمیایی داشته و می‌تواند در طولانی مدت باعث مسمومیت‌ مصرف‌کننده شود.
وی تصریح کرد: رنگ‌های غیرمجاز، بر سیستم‌های سم‌زدای بدن مثل کلیه و کبد بیشتر از سایر اندام‌ها تأثیر سوء داشته و شدت تأثیر آن در کودکان، خانم‌های باردار و سالمندان بیش از گروه‌های دیگر است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تاکید کرد: افزودنی‌های غیرمجاز می‌توانند موجب بروز اختلالات رفتاری، عقب‌افتادگی ذهنی و واکنش‌های شدید آلرژیک شود و حتی امکان بروز ناهنجاری در کودک و سقط جنین در مادرانی وجود دارد که از خوراکی‌های رنگی به وفور استفاده می‌کنند.
مروجی گفت: از عموم مردم درخواست می‌شود محصولات مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کرده و به  مشخصات بهداشتی کامل از قبیل پروانه ساخت، مواد متشکله، تاریخ تولید و انقضا و آدرس محل تولید تهیه و خریداری توجه و تخلف بهداشتی را به سامانه 190 بهداشت گزارش كنند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/13
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان