گردشگران به تماشای محرم کاشان می نشینند/میزبانی از میهمانان دیار نخستین ها با نوای عاشورایی

گردشگران به تماشای محرم کاشان می نشینند/میزبانی از میهمانان دیار نخستین ها با نوای عاشورایی

برنامه میزبانی فرهنگی از گردشگران و میهمانان خارجی دارالمومنین کاشان در ایام ماه محرم اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / در این طرح فرهنگی و مناسبتی، میهمانان و گردشگران خارجی،   با فضای محرمی کاشان به عنوان یکی از قطب های برپایی مراسم عزاداری سالار شهیدان آشنا می شوند.

در این آیین ویژه، گردشگران علاوه بر اقامت و بازدید از اماکن تاریخی و ابنیه مذهبی نظیر خانه طباطبایی ها، مسجد آقابزرگ، سلطان میراحمد و...از میراث معنوی و فرهنگی خطه نخستین ها نظیر سنت ها، آداب و آیین های سوگواری مردمان این منطقه در ماه محرم آگاهی می یابند.

در این اقدام فرهنگی که انتظار می رود علاوه بر محرم الحرام، تا پایان ماه صفر نیز ادامه داشته باشد روحانیون و کارشناسان علوم مذهبی آشنا به فرهنگ و زبان گردشگران خارجی، پیام های عاشورا و آموزه های قیام حسینی را برای میهمانان دارالمومنین کاشان به ادبیاتی مبتنی بر فطرت پاک انسانی تبیین می کنند.

ارائه گونه های هنر عاشورایی از دیگر برنامه های این طرح گردشگری است؛ در این برنامه، میهمانان با حضور در بقعه شاهزاده ابراهیم فرزند امام موسی کاظم(ع)، ضمن بهره مندی از فضای روحانی و معنوی این آرامگاه به شنیدن نوا و نغمات عاشورایی و دینی می پردازند.

شایان ذکر است این طرح به همت مدیریت گردشگری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری انجمن صنفی راهنمایان گردشگری و میراث فرهنگی کاشان برگزار می شود.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/06
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان