مرثیه خوانی شاعران آیینی در مقبره محتشم کاشانی 

مرثیه خوانی شاعران آیینی در مقبره محتشم کاشانی 

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / در آستانه ماه محرم، بیش از ۵۰ ذاکر و شاعر آیینی باحضور در مقبره محتشم کاشانی شاعر مرثیه سرای شیعه به مرثیه خوانی پرداختند.

 آیین بزرگداشت محتشم کاشانی با حضور مداحان آیینی کاشان و آران و بیدگل و به همت نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی برگزار و جمعی از مداحان به چاووشی و مدح و منزلت اهل بیت (ع) پرداختند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در این آیین به تشریح جایگاه و عظمت ترکیب بند محتشم در شعر آیینی پرداخت و گفت: کاشان مهد شعر آیینی و سند آن شاعرانی همچون ملاحسین کاشی در 800 سال پیش و شاعر نامی محتشم و در دوره معاصر هم مشفق کاشانی است.

 سیدجواد ساداتی‌نژاد در این مراسم اظهار داشت: محتشم کاشانی از مفاخر جهان تشیع و کاشان است ولی متاسفانه  هنوز آوازه او  به درستی در ایران و جهان شناخته نشده است.

  وی افزود: یکی از شاهکارهای ادبی در جهان تشیع اشعار محتشم است که اوج هنر مدح در ترکیب بند محتشم خلاصه می‌شود.

ساداتی نژاد ضمن انتقاد از وضعیت نامناسب آرامگاه این شاعر اهل بیت (ع) گفت: متاسفانه در حال حاضر فضای فیزیکی و وضعیت آرامگاه مناسب نیست که می‌طلبد در این مورد اقدامات لازم صورت گیرد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اهداف برگزاری آیین بزرگداشت محتشم کاشانی تصریح کرد: هدف از برگزاری این مراسم زنده نگه داشتن نام این شاعر کاشانی است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/07/06
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان