معاون اداری مالی وزیر علوم:دانشگاه کاشان دانشگاه پویا و جامع است

معاون اداری مالی وزیر علوم:دانشگاه کاشان دانشگاه پویا و جامع است

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات وفناوری دانشگاه کاشان را دانشگاه استاندارد، جامع وپویایی دانست وگفت: افتتاح طرح میز صنعت که امروز در این دانشگاه مورد بهره برداری قرار گرفت ابتکار خوبی بود که با هدف ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه با صنعت وتجاری سازی علم ایجاد شده است.

دکتر حسین عسگریان ابیانه در جمع اعضای شورای دانشگاه کاشان ومدیران دانشکده ها، تبدیل دانشگاهها به دانشگاههای نسل سه را مورد تاکید قرار داد واظهار داشت: دانشگاه ها باید کارآفرین ودرراستای تولیدعلم به ثروت وتولید اشتغال ورفع نیازهای جامعه گام بردارد.

وی با اشاره به اینکه امروز دیگر شمار دانشجو و اعضای هیات علمی و تعداد کارمندان ملاکی برای تخصیص اعتبار از سوی این وزارتخانه به دانشگاه ها و مرکزهای آموزش عالی نیست افزود: گرچه دانشجو به عنوان نیروی محرکه برای دانشگاه های نیار است اما مرکزهای آموزش عالی و دانشگاه های کشور باید به سمت دانشگاه نسل سه (کارآفرینی) بروند.

وی در خصوص اجرای طرحهای پژوهشی در دانشگاه ها نیز تاکید کرد: تخصیص بودجه برای اجرای این طرحها امسال منوط به ارائه برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی است و تا این پژوهشها قابل قبول و مشخص نشود که به کجا خواهد انجامید؟ اعتباری به آن تخصیص داده نخواهد شد.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات وفناوری همچنین با اشاره به محدودیتهای منابع اعتباری دولت و همچنین کمک خیران در ساخت و سازهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، افزود: امسال معادل کمک خیرین وزارت علوم نیز معادل آنرا برای تعمیر وتجهیز پروژه ها اختصاص می دهد.

رئیس دانشگاه کاشان نیز در این نشست به افتتاح و شروع عملیات اجرایی پروژه های این دانشگاه با حضور معاون اداری مالی دانشگاه اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با کمک معاونت اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات وفناوری، طرحهای نیمه تمام این دانشگاه تکمیل و به بهره برداری برسد.

عباس زراعت توسعه فضای علمی و خدماتی این دانشگاه را مدیون تلاشهای خیرن دانست و اظهار کرد: حدود 20 هزار مترمربع طرح های  دانشگاه با کمک خیران ساخته شده است.

وی با اشاره به تاسیس بنیاد خیران و بنیاد نخبگان سعیدی را از جمله فعالیت های خیران در این دانشگاه، افزود: با همکاری خیران سه کرسی وقفی بین المللی در دانشگاه راه اندازی شده است.

زراعت همچنین قرار گرفتن این دانشگاه در بین 10دانشگاه برتر کشور و در ردیف یک درصد برتر دانشگاه ها، در ردیف سطح 2 دانشگاه ها  و جزء 5 دانشگاه برتر در جذب دانشجویان خارجی را از جمله افتخارهای داشگاه کاشان برشمرد و گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه کاشان در سال گذشته رتبه نخست را بین دانشگاه ها و مرکزهای آموزش عالی کشور کسب کرد.

وی به تدوین برنامه چهار ساله دانشگاه اشاره کرد و افزود : در سال سوم تدوین این برنامه حدود 66درصد آن عملیاتی شده است.

رییس دانشگاه کاشان همچنین ابراز امیدواری کرد با حضور معاون اداری مالی وزارت علوم میزان مطالبات دانشگاه پرداخته شود و با پرداخت 50 درصدی از اعتبارات، طرح های نیمه تمام خیران  تسریع و تکمیل  یابد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/06/14
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان