چشم بازار روشن می شود چراغهای قدیمی دیوار بازار ؛ جای خود را به چراغهای فوق کم مصرف می دهد

چشم بازار روشن می شود چراغهای قدیمی دیوار بازار ؛ جای خود را به چراغهای فوق کم مصرف می دهد

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / مرتضی والی زاده سرپرست منطقه ویژه فرهنگی تاریخی با بیان اینکه چراغهای دیوار بازار جای خود را به چراغهای فوق کم مصرف می دهد، اظهار کرد: این کار با هدف صرفه جوی در مصرف برق و تامین روشنایی بیشتر صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: تامین روشنایی این بنای تاریخی توسط ناحیه بازار، علاوه بر کاهش مصرف انرژی موجب  افزایش امنیت و زیباسازی نیز خواهد شد.

والی زاده افزود: نصب چراغهای فوق کم مصرف از دروازه دولت آغاز و به بازارمسگرها، بازارچه صادقپور، بازاربزرگ، بازارچه ملک، راسته میانچال، چهارسوق و ورودی باب الحوائج می رسد.

سرپرست منطقه یک شهرداری کاشان بیان کرد: تعداد 65 لامپ  smd که از led پرنورتر و کم مصرف تر است برای این مسیر در نظر گرفته شده  که بیش از 65 میلیون ريال برای این طرح اختصاص یافته است.

به گفته وی جمع آوری چراغ های پرمصرف قدیمی از ابتدای هفته آینده آغاز خواهد شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/06/11
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان