«کاهش وزن» عامل کاهش عوارض کمردرد می شود

«کاهش وزن» عامل کاهش عوارض کمردرد می شود

کارشناس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان، کاهش وزن را یکی از روش های کاهش عوارض کمردرد در بزرگسالان دانست.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مهرداد هدایتی درهمایش پوکی استخوان و دردهای کمری در فرهنگسرای مهر این سازمان با اشاره به عوارض عادات نادرست ایستادن و نشستن اظهار کرد: هرگونه روش نادرست در فعالیت های روزمره مانند کار، استراحت و...می تواند در بروز ناهنجاری های جسمی به خصوص در ستون فقرات موثر باشد.

وی، ایستادن طولانی مدت را یکی از این عادات نادرست ذکر کرد و افزود: نباید بدن به مدت طولانی در یک وضعیت خاص، ثابت بماند چراکه موجب بروز درد و عوارض در ستون فقرات شده و  زمینه تشدید دردها در این ناحیه از بدن را فراهم می آورد.

این کارشناس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، خوابیدن غیراصولی را پدیده رایج در بروز بیماری های ستون فقرات دانست و گفت: خوابیدن روی شکم بدترین و خوابیدن به پهلوها و یا به صورت درازکشیده بهترین نوع استراحت محسوب می شود که البته باید در انتخاب بالش و محل قرارگیری سر دقت زیادی صورت گیرد.

هدایتی، انتخاب کفش مناسب را راه دیگری برای کاهش عوارض کمردرد قلمداد و عنوان کرد: انتخاب کفش ها با پاشنه های بلند می تواند موجب انحراف ستون  فقرات در میان بانوان شود.

وی، چاقی را یکی از عوامل رایج تشدید کمردرد دانست و کاهش وزن را یکی از روش های کاهش عوارض ناشی از انحراف ستون فقرات و فشار بر آن در افراد بزرگسال ذکر کرد.

همایش پوکی استخوان و دردهای کمری به عنوان یکی از برنامه های «سلامت زنان، خانواده سالم جامعه پویا» به همت فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/06/07
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان