اکران فیلم های جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در کاشان

اکران فیلم های جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در کاشان

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / حمیدرضا مومنیان در جلسه هماهنگی اکران فیلم های جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در کاشان ضمن اشاره به وقفه 11 ساله این جشنواره اظهار داشت: خوشبختانه این جشنواره در سطح بین المللی در حال آمادگی برای اجرا است.

فرماندار کاشان افزود: جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران در سه بخش نمایش آثار هنرمندان، نمایش آثار هنرهای تجسمی و نمایش فیلم برگزار می‌شود.

معاون استاندار اصفهان از اکران 130 فیلم حوزه محیط زیست در 150 شهر کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره در راستای ارتقاء فرهنگ محیط زیست تأثیر به‌سزایی دارد زیرا امروز کشور با مباحثی همچون ریزگردها، آلودگی هوا، خشکسالی، تنش آبی و غیره رو به رو است و زنگ خطر در این حوزه به صدا درآمده است و در صورت عدم اهتمام فاجعه به بار می‌آید.

مومنیان ضمن اشاره به برنامه‌های درنظر گرفته شده دولت تدبیر و امید در حوزه محیط زیست تصریح کرد: این برنامه‌ها ادامه دهنده برنامه‌های دولت اصلاحات بوده و در این راستا اهتمام دولت در این خصوص از احیای دریاچه ارومیه شروع شده و به احیای هورالعظیم و ... انجامید.

وی ضمن تأکید بر استفاده از ظرفیت سمن‌ها در برگزاری این جشنواره ها در کاشان ابراز داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مصرف آب شرب در کاشان پنج درصد کاهش داشته که نتیجه ترویج فرهنگ صحیح مصرف، استفاده از شیرآلات مدرن و آموزش به کودکان از مقطع ابتدایی است و در حوزه آب کشاورزی نیز با اجرایی‌شدن طرح‌های تشویقی دولت ببدنبال تحقق کاهش مصرف آب به میزان 5 درصد تا پایان سال 96 هستیم.

فرماندار کاشان با بیان اینکه در اکران فیلم‌ها موقعیت اقلیمی و آب و هوایی کاشان در نظر گرفته شود، بیان کرد: در مورد معرفی جهانی شهر کاشان اقدامات خوبی صورت گرفته و در مورد تبلیغاتی محیطی این جشنواره بین المللی نیز در سطح شهرستان کاشان مشکلی وجود ندارد و لذا باید از ظرفیت‌های موجود حداکثر استفاده را کرد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/06/06
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان