67 درصد جمعیت کاشان زیر پوشش بیمه قرار دارند

67 درصد جمعیت کاشان زیر پوشش بیمه قرار دارند

فرماندار کاشان گفت: 67 درصد جمعیت این شهرستان مشتمل بر 70 هزار بیمه شده اصلی و خانوارهای تحت پوشش از بیمه های تامین اجتماعی و سلامت ایرانیان استفاده می کنند.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از ایرنا/ حمیدرضا مومنیان شامگاه شنبه به مناسبت بزرگداشت هفته دولت در دیدار با آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان افزود : در شرایط کنونی این شهرستان با سه چالش بحران صنایع، کمبود آب و مسائل زیست محیطی روبروست.
وی با اشاره به بسته حمایت از رونق تولید برای برطرف کردن مشکلات صنایع افزود: سال گذشته در قالب سامانه بهین یاب 55 واحد صنعتی و 19 واحد کشاورزی شهرستان، هفت هزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند. 
معاون استاندار اصفهان با توجه به افزایش 2 برابری این بسته حمایتی از سوی دولت در سالجاری ابراز امیدواری کرد بتوان بابهره گیری از آن بر مشکلات صنعی شهرستان کاشان فائق آمد.
وی همچنین کمبود آب را چالش دیگر کاشان نام برد وگفت: وضعیت بارندگی امسال نسبت به سال قبل خوب بوده است اما متوسط بارندگی 50 ساله این منطقه هنوز حدود 35 میلیمتر است.
مومنیان با اشاره به صرفه جویی پنج درصدی آب در این شهرستان، اصلاح شبکه توزیع و خط انتقال را عامل موثری در این صرفه جویی بیان کرد.
وی همچنین طرح تجمیع آبیاری تحت فشار و کم فشار را یادآوری کرد وگفت: دولت در اجرای این طرح 85 درصد هزینه انتقال آب را اعم از لوله، شیرآلات و اتصالات به صورت بلاعوض در اختیار کشاورزان قرارمی دهد.
فرماندار کاشان یکی دیگر از چالش های این شهرستان را معضلات زیست محیطی دانست و تصریح کرد: به علت وجود صنایع آلاینده روزهای ناسالم هوای کاشان روز به افزایش و به 17 روز در سال می رسد.
وی یادآوری کرد: وارونگی هوا نیز سال گذشته در کاشان وجود داشت واین مهم باعث شد درنیمه دوم سال 95 طرح جامع کاهش آلودگی هوا در شهرستان به تصویب برسد که هم اکنون مراحل اجرایی خود را طی می کند.
دوم تا هشتم شهریور به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر هفته دولت نامگذاری شده است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/06/05
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان