در نشست خبری دکتر ابراهیم کوچکی مطرح شد افتتاح چندین طرح دانشگاه علوم پزشکی در هفته دولت

در نشست خبری دکتر ابراهیم کوچکی مطرح شد افتتاح چندین طرح دانشگاه علوم پزشکی در هفته دولت

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک : مسعود قرائتی / در روز چهارشنبه دوم شهریورماه دکتر ابراهیم کوچکی در نشستی خبری از افتتاح چندین طرح این دانشگاه در هفته دولت خبر داد. در این نشست که در ستاد علوم پزشکی برگزار شد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان از افتتاح مرکز سلامت روستای ازوار با ۴۲۵ متر زیربنا خبر داد. این مرکز جامع سلامت با بودجه ۵۴۰ میلیارد تومانی به بهره‌برداری رسید ۵۰ درصد آن توسط خانواده خیر مرحوم حاج رضا طالبیان فر و ۵۰ درصد از اعتبارات دولت تامین می شود.

افتتاح کلینیک جراحی محدود ویژه بانوان

 افتتاح کلینیک تخصصی امام رضا واقع در خیابان بهشتی جنب زایشگاه شبیه خوانی از دیگر طرح‌های علوم پزشکی می باشد که تحت عنوان مرکز جراحی محدود بانوان مانند پارسیان فعالیت خواهد نمود. دکتر کوچکی در تعریف اینگونه مراکز درمانی گفت: کلینیک جراحی محدود به مراکزی گفته می شود که طول اقامت بیمار در آنجا کمتر از ۲۴ ساعت باشد وی افزود این مرکز جهت ماموگرافی، سونوگرافی و دیگر امراض بانوان ساخته شده و نیاز مردم به وجود چنین مرکزی مخصوص بانوان به سبب حساسیتهای دینی و عقیدتی منطقه احساس می‌شود .مرکز جراحی های محدود بانوان ۱۲۰۰ متر زیربنا دارد که ۶۰ درصد هزینه آن به عهده دانشگاه و ۴۰ درصد بقیه را خیر حاج حبیب الله گلشن به عهده گرفته است.

 افتتاح ساختمان غذا و دارو واقع در خیابان طالقانی از دیگر طرح های علوم پزشکی است که در هفته دولت مورد استفاده قرار می‌گیرد. دکتر کوچکی در این مورد گفت به سبب گستردگی کار غذا و دارو این معاونت از طبقه تحتانی دندانپزشکی کتابچی به مکان جدید منتقل میگردد .ساختمان جدید این معاونت در ۲۶۵۰ متر مربع و با ۳ میلیارد تومان هزینه مورد بهره برداری قرار می گیرد .

کلنگ زنی سالن ورزشی بانوان جنب استخر و ورزشگاه فعلی دانشگاه علوم پزشکی در زمینی به وسعت ۱۰۰۰ مترمربع از دیگر اقدامات این نهاد می باشد.

 

آغاز ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی بقیه الله

دکتر علی نیکزاد معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی در این مورد گفت: میزان اشغال تخت در بیمارستان بهشتی هم اکنون از ۱۰۰ درصد عبور نموده در حالی که استاندارد اشغال تخت ۷۰ درصد می باشد از این رو لزوم بهره برداری از بیمارستانی دیگر در کاشان بیش از گذشته ضرورت دارد . وی در ادامه گفت: اگر ما منتظر دولت باشیم ۲۵ سال طول می‌کشد تا این بیمارستان ساخته شود از این رو ما ساخت این بیمارستان را آغاز نموده ایم و از خیرین می‌خواهیم که ما را یاری نمایند دکتر نیکزاد گفت: از آنجا که کل پروژه هزینه‌بر است ما آن را به بیست بخش خرد تقسیم نموده ایم تا هرکس بیاید هزینه یک بخش را تامین نماید. این معاونت از رسانه‌ها و مردم خواست تا هرچه بیشتر در این زمینه اطلاع رسانی و جذبه خیر نمایند.

گفتنیست این بیمارستان جدید الاحداث در مساحت ۲۰۰۰۰ متر مربع با گنجایش ۲۰۰ تخت خواب در بلوار امام رضا در حال ساخت است فاز بعدی این بیمارستان تا ۴0۰ تخت گنجایش خواهد داشت.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/06/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان