دوازدهمين المپياد فرش كشور در دانشگاه کاشان برگزار می شود

دوازدهمين المپياد فرش كشور در دانشگاه کاشان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / رييس پژوهشكده فرش دانشگاه کاشان از برگزاری دوازدهمین المپیاد فرش کشور در این دانشگاه خبر داد.  
دکتر احمد اکبری گفت: بر اساس مذاكرات و رايزني هاي به عمل آمده و در راستاي تفاهم نامه پژوهشكده فرش ايران با مركز ملي فرش ايران، پژوهشكده فرش به عنوان مجري دوازدهمين المپياد فرش كشور انتخاب شد..
وی اظهار داشت:  اين المپياد هر ساله در دو سطح دانشجويي و دانش آموزي در گرايش هاي طراحي، بافت، مرمت و رنگرزي، با حضور نزديك به 200 داوطلب و 30 نفر داور و تيم اجرايي در يكي از شهر هاي شاخص كشور در حوزه فرش دستباف برگزار مي گردد.
دکتر اکبری خاطر نشان کرد: پژوهشكده فرش ايران با همكاري گروه فرش دانشگاه كاشان بر اساس قراردادي با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و با نظارت مركز ملي فرش ايران از 8 تا 10 اسفندماه سال جاري اين المپياد ملي را در دانشگاه كاشان برگزار خواهد كرد..
رییس پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان افزود: المپياد فرش دستباف ایران هر ساله با هدف ایجاد انگيزه رقابت و سنجش سطح دانش و مهارت هنرمندان عرصه هنرـ صنعت فرش برگزار مي‌شود.
یازدهمین المپیاد فرش کشوردر ماه اسفند سال گذشته در شیراز برگزار شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/06/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان