نمایشگاه دومین سالانه عکس کاشان با نگاهی به سیر تحول عکاسی در کاشان از آعاز تا دوران معاصر در نگارخانه سهراب سپهری هتل سرای عامری ها گشایش یافت.

نمایشگاه دومین سالانه عکس کاشان با   نگاهی به سیر تحول عکاسی در کاشان از آعاز تا دوران معاصر در نگارخانه سهراب سپهری هتل سرای عامری ها گشایش یافت.

پایگاه خبری پیک سیلک : مهدی عرشی / مدیرمسوول خانه عکاسان سیاه و سفید کاشان اظهار کرد: در این نمایشگاه  ۱۶ تابلو نقاشی از صنیع الملک و ۹۴ قطعه عکس  مرتبط به  تاریخ عکاسی جهان و ایران و کاشان در ابعاد‌ گوناگون به مدت چهار روز در نگارخانه واقع در خانه عامری ها در معرض عموم قرار می گیرد.

امیر مقامی افزود: این نمایشگاه در چهار بخش تاثیرات متقابل نقاشی و عکاسی در ایران، تاریخ عکاسی جهان تا پایان قرن  نوزدهم، تاریخ عکاسی ایران از آغاز تا پایان دوره ناصرالدین شاه و تاریخ عکاسی کاشان از آغاز تا دوران معاصر می باشد.
وی ادامه داد: همزمان با برگزاری این نمایشگاه بخشی از وسایل موزه عکاسی کاشان شامل دوربین های قدیمی برای علاقمندان در نگارخانه سهراب سپهری خانه تاریخی عامری ها به نمایش گذاشته می شود.

مدیر آموزشگاه سینمایی سیاه و سفید کاشان تصریح کرد: در بخش تاثیرات متقابل نقاشی و عکاسی ۱۶ تابلو  ابوالحسن خان غفاری ملقب به صنیع الملک نقاش شهیر کاشانی و معرفی آثار ایشان در  دوران قاجار با هدف تاثیرات  دو هنر  نقاشی و عکاسی بر یکدیگر به نمایش گذاشته شده است.

مقامی گفت: معرفی اولین مخترعان عکاسی در جهان، نمایش عکس های زمان قاجاریه با محوریت ناصرالدین شاه در دربار و آنتوان سورگین عکاس عمومی قاجاریه دو بخش دیگر نمایشگاه دوسالانه عکس کاشان را شامل می شود.

این پیشکسوت عکاسی کاشان گفت: در بخش تاریخ عکس کاشان با نگاهی به سیر تحول عکاسی در این شهر آثاری از دوران قاجاریه مانند میرزا عبدالله هاشم اف کاشانی در زمان مظفرالدین شاه، محمد هلال مقدس با آثاری از دوران احمدشاه تا دوران پهلوی و عکس های دوران معاصر از شش دهه قبل تا به امروز با آثاری از  امیرمهران آریانپور، علی معینی و امیر مقامی در معرض دید عموم قرار‌ گرفته است.

مدیر خانه عکاسان سیاه و سفید کاشان خاطرنشان کرد. نمایشگاه دومین سالانه عکس از ۳۱ مرداد تا سوم شهریور از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در نگارخانه سهراب سپهری خانه تاریخی عامری ها کاشان همراه با نمایش دوربین های قدیمی برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

مقامی با بیان اینکه این نمایشگاه در راستای دومین جشن سالانه عکس کاشان در روز جهانی عکاسی در ۱۹ آگوست در باغ فین است، گفت: این رخداد فرهنگی با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان ، اداره فرهنگ و ارشاداسلامی کاشان، هتل سرای عامری ها و آموزشگاه سینمایی سیاه و سفید کاشان برپا شده است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/06/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان