فضای سبز مجموعه تاریخی باغ فین کاشان ساماندهی شد / مدیر مجموعه جهانی باغ تاریخی فین کاشان گفت: عملیات حفاظت و نجات بخشی فضای سبز این مجموعه با صرف اعتباری افزون بر 440 میلیون ریال انجام شد.

 فضای سبز مجموعه تاریخی باغ فین کاشان ساماندهی شد / مدیر مجموعه جهانی باغ تاریخی فین کاشان گفت: عملیات حفاظت و نجات بخشی فضای سبز این مجموعه با صرف اعتباری افزون بر 440 میلیون ریال انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از ایرنا، سمیه فرهادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: شست و شوی 365 اصله درخت سرو و هشت اصله درخت چنار با ارتفاع حدود 20 متر از جمله اقدام های انجام شده برای ساماندهی فضای سبز باغ تاریخی فین است.
وی حذف تدریجی فضاهای چمن کاری، آماده سازی باغ برای کاشت درختان میوه و خشک برداری درختان را از دیگر اقدام ها برای سر و سامان دادن به فضای سبز مجموعه جهانی باغ تاریخی فین کاشان عنوان کرد.
به گفته وی، شست و شوی درختان با هدف کنترل آفات گیاهی ،حفظ طراوت و شادابی فضای سبز، حذف ذرات آلاینده و گرد و خاک، بهبود وضعیت سبزینگی و شادابی درختان و همچنین افزایش طول عمر مفید آنها انجام شده است.
مدیر مجموعه جهانی باغ تاریخی فین کاشان با تاکید بر اینکه شست و شوی درختان با استفاده از حشره کش ارگانیک پالیزین انجام شد، خاطرنشان کرد: این ماده برای محیط زیست بی خطر است.
وی همچنین با بیان اینکه حشره کش ارگانیک پالیزین دارای ترکیب های صابونی و روغن گیاهی نارگیل به همراه عصاره های گیاهی است، گفت: این سم در کنترل طیف وسیعی از حشره ها بسیار موثر و باعث زدودن چربی و گرد و خاک از روی درختان می شود.
فرهادی با توجه به مشکل کم آبی کشت و جایگزینی گونه های کم مصرف برای ساماندهی فضای سبز باغ فین را از دیگر اقدام های انجام شده در این زمینه عنوان کرد و گفت: کاشت درختان میوه بومی که در گذشته های دور در این باغ وجود داشته از جمله برنامه های آینده توسعه فضای سبز در این اثر تاریخی است.
باغ تاریخی فین کاشان با مساحت23 هزار و 700 مترمربع یکی از زیباترین و معروف ترین باغ های ایرانی به شمار می رود و جزو 9 باغ ایرانی است که خرداد سال 90 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/05/31
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان