تئاتر “به صرف شام” با موضوع آسیب های اجتماعی به مدت ۱۵ روز در خانه تئاتر کاشان به روی صحنه رفت

تئاتر “به صرف شام” با موضوع آسیب های اجتماعی به مدت ۱۵ روز در خانه تئاتر کاشان به روی صحنه رفت

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک / رئیس اداره بهزیستی کاشان با بیان اینکه تئاتر “به صرف شام” با موضوع آسیب های اجتماعی بویژه آسیب های حوزه ی اعتیاد در خانه تئاتر کاشان ّبرگزار شد، اظهار داشت: این نمایش در خصوص آسیب های اجتماعی  بوده و سعی شده خطرات و آسیب هایی که خانواده  های ایرانی را تهدید می کند را در قالب نمایش نشان دهد.

وی اضافه کرد موضوع تئاتر به صرف شام که معطوف به معضل اعتیاد بود، به بررسی این آسیب و مشکلات تبعی این بلای خانمان سوز که گریبانگیر خانواده های ایرانی شده پرداخت.

مهدی جهادی با اشاره به اینکه امروزه  اعتیاد، همسر آزاری، کودک آزاری، کودکان کار، طلاق، از جمله آسیب های اجتماعی در کشور می باشند افزود: ما با استقبال از تلاش و همفکری داوطلبانه ی هنرمندان متعهد علاقمندیم این آسیب ها را در قالب نمایش محیطی و تئاتر بر روی صحنه به خانواده ها گوشزد و یادآوری کنیم.

ایشان با تاکید به اینکه خانواده های ما متاسفانه روز به روز از سبک اصیل زندگی ایرانی و اسلامی دور می شوند افزود: باید تلاش کنیم با برنامه ریزی و سرمایه گذاری فرهنگی و با بهره گیری از استعداد و هنر اصیل هنرمندان بومی،خانه هایمان را از آسیب های پیش رو و نوپدید مصون داشته و از این روش مسئولیت های اجتماعی را به شهروندان متذکر شویم.

وی تصریح کرد: یکی از ابزارهای مهم دراین راه استفاده از تولیدات هنری بخصوص تئاتر می باشد.

مهدی جهادی نمایش های محیطی، بیرونی و خیابانی را از ابتکارات خلاقانه در زمینه ی آشنایی با آسیب های اجتماعی برشمرده و افزود: نمایشگران خیابانی با ارایه کارهای بیرونی ومحیطی و ارتباط موثر با خانواده ها می توانند سفیران بزرگی برای اجرای سبک زندگی ایرانی و اسلامی در کشور باشند.

خاطر نشان می شود متن این کار هنری هفت بار مورد تجدید نظر قرار گرفته و « به صرف شام » ثمره تلاش چهار ماهه و بی وقفه عوامل این تئاتر بود که نمایش آن در مرداد ماه امسال به مدت ۱۵ شب در خانه تئاتر کاشان اجرا گردید .

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/05/31
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان