آزادگان کاشانی تجلیل شدند

آزادگان کاشانی تجلیل شدند

همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی همایش بزرگ آزادگان شهرستان های کاشان و آران و بیدگل شامگاه چهارشنبه در سرسرای علامه فیض دانشگاه کاشان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک، در این گردهمایی که با عنوان برنامه آغازین دومین جشنواره فرهنگی هنری «آئینه های مقاومت» و با حضور آزادگان این دو شهرستان برگزار شد، سالروز ورود اسوه های صبر و استقامت به میهن اسلامی گرامی داشته شد.
شهردار کاشان در این همایش با قدردانی از نقش آفرینی آزادگان در حل مشکلات شهری، گفت: امنیت و آسایش امروز ما در گروه رشادت ها و فداکاری ها و از خودگذشتگی های شهیدان، ایثارگران و آزادگان است.
سید محمد ناظم رضوی با یادآوری پیشنیه غنی اعتقادی و ولایتمداری مردم این منطقه به عنوان یکی از نخستین شهرهای تشرف یافته به دین تشیع، جایگاه امروز دارالمومنین با توجه به آمار شهیدان مدافع حرم از این منطقه را ممتاز خواند.
ناظم رضوی همچنین با تاکید بر تسریع در راه اندازی این طرح، از برپایی نمایشگاه ویژه بزرگداشت هفته دفاع مقدس در این باغ موزه خبر داد.
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان نیز در این آیین گفت: جشنواره فرهنگی هنری آئینه های مقاومت برای دومین سال متوالی در این منطقه فرهنگی برگزار می شود.
مجتبی رضازاده اظهار کرد:‌ پس از استقبال آزادگان شهرستان های کاشان و آران و بیدگل از اجرای نخستین دوره این جشنواره، امسال هم این آیین به پاس رشادت ها و استقامت این الگوهای مقاومت و پایمردی در موسم بازگشت، پرستوهای عاشق میهن اسلامی برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت برای نسل امروز جامعه برشمرد و خاطرنشان کرد: نهادینه کردن بنیان های این تفکر ناب، از جمله ضرورت های جامعه است که امروز بیش از هر زمان دیگری در عرصه فرهنگ به خصوص حوزه مدیریت شهری به آن نیازمندیم.
وی اجرای حرکت نمادین و شبیه سازی ورود آزادگان به کشور در سالروز این رویداد خاطره انگیز و برگزاری شب های شعر و خاطره با حضور یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس و ایثارگران و آزادگان را از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به مناسبت ورود آزادگان به میهن اسلامی بیان کرد.
همایش بزرگ آزادگان شهرستان های کاشان و آران و بیدگل به عنوان یکی از برنامه های دومین جشنواره فرهنگی هنری آئینه های مقاومت به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری گروه مقاومت اسلامی نجبا، بنیاد شهید و امور ایثارگران و موسسه پیام آزادگان برگزار شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/05/26
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان