کنسرت هم آوایی گروه دست افشان با گروه تیام، روز جمعه، بیستم مرداد، در تالار وحدت تهران برگزار شد

کنسرت هم آوایی گروه دست افشان با گروه تیام، روز جمعه، بیستم مرداد، در تالار وحدت تهران برگزار شد

محمد معتمدی: امروز، بعد از بیست سال فعالیت، برای اولین بار در جمع همشهریان کاشانی ام اجرا می کنم
به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک : حوریه شیواپور/
جمعه، بیستم مرداد ماه 96، کنسرت خیریه هم آوایی گروه «دست افشان» به سرپرستی زهره عشقی، با 15 نفر از هنرمندان نابینا و کم بینای کاشان به همراهی محمد معتمدی در تالار وحدت تهران برگزار گردید.
استقبال هنرمندان و هنردوستان کاشانی و نیز همدلان جامعه نابینایان کاشان از این مراسم بی نظیر بود. 
برنامه با سلام و خوش آمدگویی مجریان شروع شد و پس از آن گروه دست افشان با همراهی گروه نابینایان و کم بینایان کاشان (تیام)، دو قطعه محلی، که نوازندگان آنها از دوستان بینا بودند، اجرا کردند. این گروه، با شش نوازنده و 15 خواننده در دو بخش ترانه ها و تصانیف ملی و محلی، به اجرای برنامه پرداختند. از بین 15 خواننده کر نابینا، آقایان مجتبی اکبری و علی مولایی به عنوان سولیست (تک خوان)، آواز خواندند. 
همچنین عده ای از بزرگان هنر از جمله  بهزاد فراهانی، فریدون اسماعیلی، محمد ساربان و کامبیز روشن روان برای حمایت از فعالیت این گروه و نیز فعالیت های خیریه، جمع را همراهی کردند.
دکتر نرگس نیکخواه، مدیرعامل جامعه نابینایان کاشان، با قرار گرفتن روی صحنه و تشویق حضار، ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم هنرمندان و هنردوستان، گفت: ما 13 سال قبل، با دستانی خالی شروع کردیم، اما همدلی شما، ما را پرجرات کرد و به ما این توان را داد تا مسیری شبیه سنگلاخ را در تمام این مدت طی کنیم.


پس از آن، محمد معتمدی با تشویق ممتد همشهریان و هنردوستان روی صحنه قرار گرفت و سر تعظیم در برابر مهر و لطف آنها فرود آورد.
این خواننده جوان کاشانی، گفت: بعد از 20 سال کار و فعالیت حرفه ای، این اولین بار است که در جمع همشهریانم به اجرای آواز می پردازم. 
معتمدی ضمن اظهار خوشحالی از اینکه جامعه نابینایان، بخشی از پیکره خودش را به موسیقی و نگاه جدی به آن اختصاص داده است، گفت: بهتر است دو واژه را جا به جا کنیم: «حمایت» را جایگزین واژه «ترحم». حمایت در همه زمینه ها، و نه فقط مالی؛ اگر کسی سِمت یا اختیاری دارد، و یا می تواند زمینه برای اشتغال آنها فراهم کند، بهترین حمایت است.
وی در پایان، اظهار امیدواری کرد که این کنسرت، نقطه شروع خوبی باشد  برای جوانان نابینا و کم بینای کاشانی، تا آموزشهای موسیقیایی خود را تکمیل کنند، چون موسیقی هنری آسمانی و غیر چشمی است و نابینایان در این زمینه می توانند پیشرفت خوبی داشته باشند.


معتمدی آوازخوانی خود را با غزل «صدها فرشته بوسه بر آن دست میزنند / کز کار خلق یک گره بسته وا کند» شروع کرد، پس از آن قطعه ای با ساز و آواز و با شعری از باباطاهر، و سپس تصنیف بهار دلکش را اجرا کرد.
در ادامه، تصنیف آتش دل، ساخته حسین برازنده که همه ایرانیان این تصنیف را با صدای مرحوم تاج اصفهانی میشناسند، با اجرای محمد معتمدی و زهره عشقی و همراهی گروه نابینایان و کم بینایان تیام، اجرا شد.
در حاشیه برگزاری این کنسرت، نمایشگاهی از آثار هنری در حوزه هنر های تجسمی، برگزار شد که عواید آن به جامعه نابینایان و کم بینایان کاشان اختصاص پیدا خواهد کرد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/05/23
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان