نماینده ولی فقیه در کاشان: اتحادیه انجمن‌های اسلامی در آموزش و پرورش لازمه جهاد علمی است

نماینده ولی فقیه در کاشان: اتحادیه انجمن‌های اسلامی در آموزش و پرورش لازمه جهاد علمی است

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه اتحادیه انجمن‌های اسلامی در آموزش و پرورش لازمه جهاد علمی است گفت: عقب‌ماندگی نظام آموزشی کشور هدف دشمن است.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل ازتسنیم ، آیت‌الله عبدالنبی نمازی بعد از ظهر امروز در دیدار با مسئولان آموزش و پرورش کاشان اظهار داشت: آینده و سرنوشت هر ملتی را فرزندان آن ملت تعیین می‌کنند زیرا اقتدار، پیشرفت و عزت هر کشور در گرو تفکر و چگونگی عملکرد جوانان آن کشور است.

نماینده ولی فقیه در کاشان افزود: در طول تاریخ کسانی که در صدد سلطه بر یک ملت بودند، سیاستشان بر این بوده که جوانان و نوجوانان را با مسائل فرعی سرگرم کنند و آن‌ها را از فکر کردن به آینده کشور منصرف و منحرف کنند.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی با هدایت امام خمینی (ره) و آیت الله خامنه‌ای و مسئولان  این اهداف مورد توجه قرار داده شد، خاطرنشان کرد: جایگاه آموزش و پرورش و دانشگاه که این‌ها امانت ملت در اختیار حاکمیت است، بسیار مهم بوده و دوران تحصیل از ابتدایی تا دوران متوسطه حساس‌ترین دوره آموزش است.

نمازی ضمن اشاره فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه سیاست سلطه‌گران این است که نظام آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را دو یا سه قرن عقب بیندازند، بیان داشت: قبل از انقلاب نظام آموزش نسبت به غرب دو الی سه قرن عقب بود  و شروعش هم از آموزش و پرورش بود.

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه تشکیل اتحادیه انجمن‌های اسلامی در آموزش و پرورش یک ضرورت برای انجام جهاد علمی است به شرطی که برنامه‌های علمی و کارشناسی در دستور کار داشته باشد، ابراز داشت: آنچه که جوانان را هدایت می‌کند خدا باوری است که این موضوع سرلوحه دانشمندان غربی نیز هست زیرا ایمان تنها عنصری است که یک فرد یا ملت رو به زوال را می‌تواند نجات دهد.

نمازی گفت: وقتی جوان مسلح به سلاح ایمان شد می‌تواند اسرار هستی را کشف کند زیرا قبل از اینکه تلفن اختراع شود کسی فکر نمی‌کرد به‌توان از راه دور با کشورهای مختلف مذاکره کرد ولی این حقیقت در نظام هستی وجود داشته است و یک سری حقایق در نظام هستی وجود دارد که خداوند به تدریج و در زمان و مکان مناسب قرار می‌دهد اما بسیاری از حقایق در نظام طبیعت هنوز کشف نشده است.

وی بیان داشت: اگر بخواهیم در دنیا کشوری قدرتمند باشیم باید جوانانی تربیت کنیم که به مقام خوف برسند و خدا باور باشند همان طور که در تربیت جسمی ورزشکاران تلاش می‌کنیم باید در عرصه پرورش فکری نیز نیاز به تمرین و استاد داریم.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/05/19
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان