در ديدار خبرنگاران با دكتر اسماعيل فخاريان عنوان شد: پيشرفت جراحي هاي مغز و اعصاب  در كاشان

در ديدار خبرنگاران با دكتر اسماعيل فخاريان عنوان شد: پيشرفت جراحي هاي مغز و اعصاب  در كاشان

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک : مسعود قرائتی/ صبح روز يكشنبه 15 مرداد 96 بيمارستان بهشتي محل ديدار خبرنگاران محلي با دكتر اسماعيل فخاريان ، متخصص و جراح مغز و اعصاب علوم پزشكي كاسان بود. در اين ديدار كه اولين نشست خبري يكي از مديران بيمارستان بهشتي بود ، دكتر فخاريان از قعاليت هاي چندين ساله اين بخش و گروه، ميزان پيشرفت و تعداد جراحي ها و ايضا ميذان مرگ و مير ناشي از اين بيماري سخن گفت .وي تعداداعضاي اين تيم را پنج نفر ذكر نمود كه مجموعا هزار جراحي را در سال انجام ميدهند .ايشان با اذعان به اينكه تعداد بيمار دهي در اين رشته پزشكي بيش از سطح استاندارد است گفت : در چهار ماه گذشته روي 300 بيمار جراحي انجام شده است.  از بين اين جراحي هاي مغز و اعصاب سالانه بيش از 50 مورد آن مربوط به تومور مغزي مي باشد.دكتر فخاريان بطور كلي عمده فعاليتهاي بخش مغز و اعصاب را در سه گروه دسته بندي نمود . 1-بيماريهاي ناشي از تصادف و حوادث 2-بيماريهايي كه با روش زندگي روزمره در ارتباط هستند  و سوم : بيماريهايي كه در ذات همه موجودات از جمله انسان هست و ما در آن نقشي نداريم .

وي  تعداد بيماران مغز و اعصاب گروه اول (تصادف و حوادث) را بيش از حد استاندارد دانست و گفت :سالانه 6800بيمار سانحه به بيمارستان بهشتي مراجعه مينمايند كه 1600 مورد آن مربوط به ستون فقرات، مغز و اعصاب مي باشد.

آمار ديگر نشان ميدهد كه در 31 ماه340 مورد فوتي در اين نوع از بيماري داشته ايم .فخاريان با ذكر اين نكته كه كاشان و بيمارستان بهشتي در شاهراه قرار دارد ، و پذيراي بيماران ديگر شهرهانيز مي باشد گفت:آمار تصادفات و حوادث چيزي قابل تامل است .اين موضوع يكي از موانع رشد اقتصادي بوده و داراي تبعات اجتماعي گوناگون از جمله بازماندگان آنها مي باشد . چرا كه اكثر افراد آسيب ديده از گروه سني جوان و پوياي جامعه هستند . وي در ادامه گفت :از آنجا كه جامعه ما در حال گذار از زندگي سنتي به مدرن است چنين به نظر مي رسد كه زندگي و رفتارهاي ما ايمن نیستند ،نه در خانه – نه در خيابان –نه در پارك و نه در محيط كار .

كنترل اين ايمني نيز همواره وظيفه دولت و پليس نيست .بلكه رفتارها ي شخصي    ماست كه بايد اصلاح بشود .وي سپس جمع حاضر را مورد خطاب قرار داد و گفت :يك گروه از كساني كه ميتواند و بايد رفتارهاي مردم را به سمت و سوي اصلاح تغيير دهد شما رسانه ها هستيد . مدير گروه مغز و اعصاب علوم پزشكي ،دومين علت مراجعه به بخش مغز و اعصاب را ناشي از روش زندگي روزمره دانست و آنرا متاثر از طريقه زندگي و رفتارهاي ما تلقي نمود و گفت :اين گروه بيشتر از ديسك كمر و درد گردن رنج مي برند . اين موارد نياز به مراقبت بيشتر دارد .ما در حال گذار فرهنگي هستيم بدون اينكه به شيوه هاي مدرن زندگي آموزش داشته باشيم .وي اضافه نمود :در زمان و محيط هاي قديم ،حياط- آفتاب –حوض و استخر وجود داشت.دختر و پسري كه در آن محيط رشد ميكرد را با بچه هاي امروز در زندگي آپا رتماني مقايسه كنيد .عضلات و استخوانها ضعيف اند . در ويتامين D  كمبود حس مي شود . حاصل همه اينها شده نسلي كه با بيماري هاي عضلاني و استخواني مواجه است . و اين كفران نعمت است كه در كشوري زندگي مي كنيم كه هميشه آفتاب است .وي افزود در زندگي آپارتماني امروز بايد فضاي امن براي دختران و پسران وجود داشته باشد تا بتوانند راحت ورزش و دوچرخه سواري كنند. تحرك كم نتيجه اش  اضافه وزن است و وزن زياد بيماريهاي عروقي را بدنبال دارد.

اين متخصص و جراح   مغز و اعصاب در مورد گروه سوم كه ما در آن نقش نداريم توضيح داد :سرطان سينه خانمها و پروستات آقايان – تومورهاي مغزي كه حتي در 5سال اول  قابل تشخيص نيستند از جمله بيماريهاي اين گروهند.

وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا در چند سال اخير شيوع اين بيماريها شتاب بيشتري گرفته است گفت :دستگاههاي ام ار آي و كلا  تكنولوژي پزشكي امروز به اضافه  افزايش تعدادپزشكان متخصص و وجود مراكز درماني و فرهنگ بهداشت و سلامت مردم نسبت به گذشته باعث گرديده كه اين بيماريها زودتر و بيشتر نمايان گردد.وگرنه در قديم هم اين گونه بيماريها بوده است اما پي به تشخيص آن نمي برده اند.در اينجا دكتر قخاريان به ورود دو  دستگاه پيشرفته به بخش مغز و اعصاب بيمارستان بهشتي اشاره  نمود و گفت :يكي از اين دستگاه ها نوعي ميكروسكوپ پيشرفته است كه با هزينه 500ميليون تومان خريداري شده است . دستگاه ديگر وسيله اي براي تخليه تومور مغزي است بنام cusa (كوسا)   كه براي اولين بار و به منظور افزايش و ارتقاي كيفيت اعمال جراحي مغز مورد استقاده قرار مي گيرد و با هزينه اي حدود 100 ميليون ت خريداري  شده است  در پايان اين نشست خبري دكتر اسماعيل فخاريان اظهار اميدواري نمود تا نشست هاي بيشتري بين اين گروه پزشكي با خبرنگاران و همچنين در ديگر بخش ها و گروه ها برقرار گردد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/05/16
ارسال نظر

نظرات

 1. 1401/03/31

  سلام به نظرمن اقای دکتر خوبن وخدا سلامتی به همه بدهد وبه ایشان ولی مهم این که ایشان برای جراحی کارشون خوبه ولی برای مطب نه چون نکته مهم اینکه به جای امید واری به بیمار اورا نامید ودلسرد می کنه زندگی را در انسان می کشه وبه درد تو مطب ودیدن بیمار نمی خورد هزاران نفر بر این نظر هستند ولی سن خودش را فراموش کرده اگه بر حرف خودش باشه باید در سن ۴۰ سالگی پس دست از جراحی هم بکشه تا استخوانهاش استراحت کنند

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان