90 درصد تماس ها با سازمان آتش نشانی کاشان مزاحمت تفلنی بوده است

90 درصد تماس ها با سازمان آتش نشانی کاشان مزاحمت تفلنی بوده است

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل ازمدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان/ روح الله فدایی مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی شمار تماس های روزانه مردم با سامانه 125 در تیرماه امسال را 400 مورد بیان کرد و گفت: حدود 90 درصد این تماس ها مزاحمت تلفنی بوده است.

فدایی اظهار کرد: بیشتر این مزاحمت ها از باجه های تلفن عمومی سطح شهر و تلفن های همراه به خصوص با خط ایرانسل انجام می شود که بیشتر آن ها در ساعت های مشخصی در روز انجام گرفته شده است.
وی تاکید کرد: مزاحمت های تلفنی افزون بر پایمال شدن حقوق شهروندان حادثه دیده، باعث گرفتن انرژی و ایجاد استرس برای کارکنان آتش نشانی نیز خواهد شد.
به گفته وی، تماس گیرندگان برای پر کردن اوقات فراغت، شور و نشاط کاذب دوران نوجوانی و جوانی، کاستی های فرهنگی، مشکلات رفتاری و روانی برای سازمان های امداد رسان مانند آتش نشانی مزاحمت ایجاد می کنند.
مسئول ستاد فرماندهی 125 کاشان نیز گفت: مزاحمت های تلفنی باعث بروز مشکلات زیادی برای پرسنل ماموران آتش نشانی خواهد شد به عنوان مثال ممکن است فردی با آتش نشانی تماس بگیرد و حادثه یا آتش سوزی دروغین را به سامانه 125 اعلام کند و خودرو های آتش نشانی به آن محل اعزام شوند.
سید سعید میری افزود: هم زمان با آن، آتش سوزی واقعی نیز در همان محدوده ایستگاه به وجود آید که به علت خالی بودن ایستگاه آن محدوده، خودروهای آتش نشانی سایر ایستگاه ها به آن محل اعزام شوند که با توجه به بعد مسافت آن ایستگاه از محل آتش سوزی به زمان طلایی برای رسیدن به محل آن 3 تا 5 دقیقه باشد، افزوده می شود.
وی تاکید کرد: برخی مزاحمت های تلفنی به قیمت گرفتن جان و مال یک شهروند تمام می شود چون تماسی که برای مزاحمان جنبه سرگرمی و مزاح دارد شاید برای یک شهروند دیگر که در آن لحظه نیازمند حضور وکمک نیروی امدادی و عملیاتی است، جنبه حیاتی داشته باشد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/05/15
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان