خانه آل یاسین میزبان فارسی آموزان 44کشور جهان شد

خانه آل یاسین میزبان فارسی آموزان 44کشور جهان شد

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان، مدیر مرکزارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان شامگاه جمعه در آیین میزبانی از دانش آموختگان زبان فارسی در خانه آل یاسین بیان کرد: تپه های سیلک کاشان با بیش از هفت هزار سال پشتوانه تاریخی، خاستگاه نخستین تمدنِ دشت در دنیا است وکاشان فین، کاسپین و قزوین هم ریشه یک دیگر هستند و خاستگاه تمام این سرزمین ها؛  شهر کاشان است.

وی با بیان اینکه کاشان از دیربازمهد پرورش فلاسفه و ادبایی همچون فیض کاشانی، مقبل کاشی و محتشم بوده است، تصریح کرد: در دوره معاصر هم برای داشتن بزرگانی چون سهراب ، مشفق،  ملک الشعرای بهار و نظام وفا به خود می بالد.

مدیر مرکزارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان ادامه داد: شاعران و استادان و ادبان بسیاری از این کویر، پای به گستره سرسبز زبان فارسی نهاده اند و خرسندیم که امروز میزبان چهره های شاخص ادبیات فارسی در عرصه بین المللی هستیم و هشتاد و چهارمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی را در این شب در خانه تاریخی آل یاسین گرد هم نشسته ایم.

فرجی با اشاره به اینکه دیار کاشان  ظرفیت های متعددی در زمینه بین الملل دارد،افزود: تولید و صدور فرش، تولید و صدور عرقیات گیاهی-دارویی، جذب توریست، صنایع دستی و خانه های تاریخیِ بسیار که کاشان را به «شهرجهانی خانه» معروف کرده است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از رویکردهای شهرداری کاشان تملک خانه های تاریخی با هدف حفظ و احیای این میراث گرانبهای گذشتگان بوده که یکی از آنها خانه تاریخی آل یاسین است.

مدیر مرکزارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان با بیان اینکه خانه تاریخی آل یاسین موسوم به خانه ملل، در دوره مدیریت نوین شهری میزبان بسیاری از مناسبت های ملی و بین المللی بوده است، اظهار کرد: هدف شهرداری کاشان معرفی بیشتر این شهر در عرصه بین الملل است و شهرداری کاشان در تمام زمینه های عمرانی، فرهنگی، ادبی، آموزشی و... با همکاری نهادهای مختلف برنامه های مختلفی را در سطح ملی و بین المللی انجام داده است.

فرجی بیان کرد: خانه تاریخی آل یاسین چندین سال میزبان شخصیت های دیپلماتیک از سراسر جهان بوده مانند رئیس سازمان شهروندان جهانی "پروفسور کواک"، رئیس لیگ شهرهای تاریخی "شیگه نوری شیباتا" شهرداران متعدد از شهرهای مختلف و سفرا و وزرا و مستشرقین  و در سال گذشته بر اساس پروتکل سه جانبه ای که میان مجمع جهانی شهرهای اسلامی(WAIC)، بنیاد جهانی رهبران شهری(ICL) و شهرداری کاشان در اجلاس شهرداران با موضوع شکوفایی شهری در وین به امضا رسید، به عنوان "دبیرخانه جهانی خانه مجمع جهانی شهرهای اسلامی"  انتخاب شد.

وی گفت: این مرکز با همکاری بنياد سعدي با هدف تقويت زبان فارسي، آشنايي با فرهنگ و تمدن و جاذبه هاي ايران اسلامي در ادامه برنامه های  سالهای گذشته اقدام به برگزاري دوره دانش افزايي براي فارسي آموزان خارجي کرده است، امیدوارم بازدید امروزفارسی آموزان از جاذبه هاي فرهنگي، تاريخي و گردشگري کاشان در معرفی این شهر باستانی مثمر ثمر بوده باشد.  

گفتنی است، شامگاه جمعه مرکزارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان با همکاري بنياد سعدي، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي کاشان، دانشگاه کاشان و اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان ميزبان فارسي آموزان 44 کشور جهان بود واجرای موسیقی سنتی وشعرخوانی به زبان فارسی توسط فارسی آموزان از جمله برنامه هایی بود که با استقبال همراه بود. 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/05/12
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان