میراث دیار نخستین ها با "يک كمربند و يك جاده"به چین می رود

میراث دیار نخستین ها با

مشاورو مترجم ایرانی گروه مستند ساز شبكه تلويزيون چين گفت: با هدف معرفی کاشان به عنوان جواهری از جاده ابریشم، میراث دیار نخستین ها با مستند"يک كمربند و يك جاده" در تلویزیون چین معرفی می شود.

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان، آزاده باقری با بیان اینکهCCTVمهمترین زیرمجموعه شبكه تلويزيون چين است، اظهار کرد: گروه مستند ساز به دعوت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری كشورمان با ساخت مستندي از شهرهای ایرانی مسير جاده ابريشم  با نام "يك كمربند و يك جاده" به تهیه گزارش های مختلف با موضوعات میراث ملموس و ناملموس این شهرها می پردازند.

وی با بیان اینکه این تیم مستند ساز رسانه ای بعد از بازدید و تهیه گزارش از شهر قزوین به کاشان عزیمت کردند، افزود: این گروه مستند ساز طی دوروز گذشته ازدریچه دوربین به ثبت بخشی از جاذبه های تاریخی و فرهنگی كاشان پرداختند.

باقری تاکید کرد: در بخش دیگری از مستند "يک كمربند و يك جاده" ازبرخی نمادهای نگارگری ایران و چین مانند بامبو و سیمرغ به عنوان سمبل های دوستی این دو کشور یاد می شود. وی با بیان اینکه در عصر صفویه نگارگران نامداری همچون «استاد رضا عباسی» از خطه گوهر خیز کاشان برخاسته اند و آثار ماندگار آنان اکنون زینت بخش موزه های جهان است، تصریح کرد: در این مستند سعی شده از قلم آفرینی نگارگران معاصر کاشان نظیر استاد خادم الفقراء استفاده شود. مترجم گروه رسانه ای شبکهCCTV افزود: بازدید و تصویربرداری از كارگاه های نوستالژیک شعربافي خیابان علوی از جمله قسمت هایی بود که بسیار مورد توجه و اقبال این گروه رسانه ای قرار گرفت. باقری خاطر نشان کرد: از دید این تیم مستند ساز چینی، كاشان مانند جعبه جواهري است كه تا درب آن باز نشود نمی توان به  جواهرات درون آن پی برد. این محقق فرهنگ و زبان چینی پایان داد: فرهنگ مهمان نوازی مردمان کاشان درخانه های سنتی نیز متجلی شده و این اصالت ها در کنار نقش های بی بدیل سراها مورد توجه این گروه رسانه ای نیز قرار گرفته است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/05/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان