"اکثر مجتمع های کاشان نا ایمن است"

به گزارش پایگاه خبری پیک سیلک به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان ، اکثر مجتمع های تجاری و اداری شهر کاشان  از ایمنی کامل برخوردارنیستند . مسئله‌ای که یک خطر بالقوه بزرگ برای شهروندان محسوب می‌شود.

" اکثر مجتمع های  تجاری اداری کاشان نا ایمن است "  این اظهار نظر معاون عملیات و آموزش پیشگیری  سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان است، که خطری را گوشزد می‌کند که بیخ گوشمان است اما به راحتی از آن عبور می‌کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به موضوع مقررات ملی ساختمان گفت : مبحث سوم مقررات ملی ساختمان بخشی از این آیین‌نامه است که به مسئله حفاظت ساختمان‌ها از حریق می‌پردازد. وی  با اشاره به اینکه ساختمانهای  تجاری اداری که امروز ساخته می‌شود، باید امکاناتی از جمله سیستم اعلام و اطفای حریق، مسیرهای فرار بر اساس ضوابط، خروجی‌‌هایی با عرض مناسب، وسایل تهویه دود و آلاینده‌ها و ... را داشته باشد، گفت: اکثر مجتمع‌های تجاری ،اداری و پاساژهایی که در حال حاضر در کاشان  فعالیت می‌کنند، مورد تائید سازمان آتش‌نشانی نیستند. به گفته وی این مکان‌ها چه از نظر معماری و چه از نظر تجهیزات در وضعیتی نیستند که بتوان عنوان یک ساختمان ایمن را برایشان انتخاب کرد.

وی در پایان یادآورشد: مشکل تجهیزات و برخی نواقص دیگر در تمام ساختمان‌های تجاری وجود دارد که البته سازمان آتش‌نشانی درچندین مورد  برای تمام این ساختمان‌ها بازدیدهای کارشناسی انجام داده و دستورالعمل ایمنی ویژه آن مکان ها صادر وبه آنها ابلاغ نموده است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/05/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

اخبار آی تی

 • روبات روسی به فضا می رود

  روبات روسی به فضا می رود

  نخستین نمونه روبات شرکت دولتی «روس کاسموس» پیمانکار این طرح علمی و فضایی، قرار است سال 2019 برای آزمایش آماده شود. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، روبات ویژه که انتظار می رود سال 2021 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شود، توان انجام امور مختلف از جمله راهپیمایی و هدایت فضاپیمای باری بدون سرنشین را هم خواهد داشت.

  مشاهده مقاله
 • این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  این پهپاد مین های زمینی را شناسایی و منفجر می کند

  شاید زمانی که بسیاری از هم سن و سال های مسعود حسنی مشغول ساخت خانه های لگویی خود بودند، این جوان افغانستانی در فکر تکمیل اختراعی بود که در نهایت به نخستین نمونه اولیه پهپادهای یابنده و منفجر کننده مین های زمینی تبدیل شد. درادامه با تک شات همراه باشید

  مشاهده مقاله
 • به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به زودی ضربان قلب شما پسورد شما می‌شود

  به گفته محققین ضربان قلب شما می‌تواند جایگزین پسورد شما هنگام استفاده از لوازم الکترونیکی باشد.  محققان دانشگاه Binghamton راهی جهت حفاظت از سوابق سلامت جسمانی افراد را باستفاده از ضربان قلب افراد یافته‌اند

  مشاهده مقاله
 • لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  لنزهای چشمی دوربین دار در راهند

  سال‌هاست که محققان روی تلفیق سخت افزارهای کامپیوتری و لنزهای چشمی کار می‌کنند. اولین دستاورد در این زمینه نیز مربوط به تیم دانشگاه واشنگنتن در شهر سیاتل است که موفق شده‌اند نمونه اولیه یک مدار الکتریکی،یک دریافت کننده امواج رادیویی

  مشاهده مقاله
 • خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید با شارژ ایرانسل از «کافه بازار»

  خرید نرم‌افزارهای موبایلی با شارژ ایرانسل در «کافه بازار» امکان‌پذیر شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه مردم سیلک

خبرنامه مردم شهرستان کاشان